Ozbrojenci a záchranári budú mať opäť svoj deň – pre deti

4. septembra 2014 Off Od PNky.sk

Deň ozbrojených a záchranných zložiek s deťmi sa uskutoční už túto sobotu 6. septembra od desiatej hodiny v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch (vchod zo Žilinskej cesty).  

1743_obr

REKLAMA

PNKYPEGO

 

Organizátori pozývajú na vystúpenie vojenskej hudby, čestnej stráže ozbrojených síl SR, výstrel z kanóna, dynamické ukážky múzejnej techniky. Nebudú chýbať ani prezentácia práce hasičov, policajtov, vojakov, kynológov, zdravotníkov a záchranárov, ktorí budú predvádzať  svoju výstroj, špeciálnu techniku, pomôcky a výzbroj.

V uplynulých ročníkoch si návštevníci najviac užili napríklad stretnutie tanku s autom, hasenie požiaru, cvičenie so psami, ale aj zbieranie vystrelených nábojníc. Minulý rok sa počas podujatia konala aj Balónová fiesta, ktorú v tomto roku organizátori u nás zrušili.

1384_obr2

Podujatie pripravuje už po ôsmy krát Vojenský historický ústav, pod záštitou ministra obrany Martina Glváča a v spolupráci s Mestom Piešťany. V areáli múzea, kde sa akcia koná, je už od roku 2004 pre verejnosť sprístupnená stála expozícia „Výzbroj československej armády 1945 – 1992“ a v troch halách či na vonkajšej ploche nájdu návštevníci viac ako 400 kusov vojenskej techniky.

Kompletný program nájdete tu.

(red) Zdroj text a foto: www.vhu.sk

Prečítajte si aj: Balónová megafiesta sa do Piešťan zrejme nevráti

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept