Aktuality

Otvorili Karibik – ihrisko pre najmenších

By 28. júna 2011No Comments

Priestor pre bezpečné hry najmenších detí, aký v Piešťanoch doteraz chýbal, otvorili 28. júna pri Materskom centre Úsmev. Na jeho vybudovanie prispeli jednotlivci, súkromné firmy aj samospráva.

[singlepic id=15717 w=320 h=240 float=right]Už počas prvého dňa prevádzky vyskúšali ihrisko Karibik desiatky detí. Pri otvorení nechýbala torta, malinovky ani kultúrny program. O ten sa postarali brušné tanečnica a deti z Materskej školy Zavretý kút. Dominantou ihriska je pieskovisko v tvare pirátskej lode. Na jej sťažeň zavesil malý pirát s pomocou primátora Rema Cicutta vlajku, a tým Karibik symbolicky otvorili.

Mesto Piešťany prenajalo občianskemu združeniu Materské centrum ÚSMEV pozemok na ulici Andreja Hlinku za symbolické euro. Oplotenie postavili Služby mesta Piešťany a aj každé zariadenie na ihrisku má svojho darcu.

[singlepic id=15700 w=320 h=240 float=left]„Všetkým zúčastneným sponzorom patrí naša veľká vďaka. Každé zariadenie má svojho ʻpatróna – darcuʼ. Pružinovú hojdačku ʻkačkaʼ zakúpila reštaurácia Furman, hojdačku ʻrybkaʼ Vacuumschmelze a Monsalvy. Prevažovaciu hojdačku deťom venoval Lions club. Na plachetnicu okrem MC ÚSMEV prispeli PipeLife, Nelkina babička a Stavoúdržba poskytla piesok. Prístav – domček na hranie s kresliacou tabuľou darovala firma ON Semiconductor. Prevádzkový poriadok a značenie na ihrisku vyrobila spoločnosť Wai, farby na lavičky a zariadenia darovala Farbena,“ vymenovala dobrodincov Dáša Dzurechová predsedníčka Materského centra Úsmev. Celkové náklady presiahli 3000 eur.

Ihrisko Karibik je oplotené, ale bude prístupné širokej verejnosti každý pracovný deň od 8.00 do 12.00 h a od 15.00 do 19.00 h.

[nggallery id=870]

Text a foto: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972