Connect with us

Aktuality

Otvorený list pre pani Gockú

Published

on

V plnom znení uverejňujeme list Vladimíra Šišovkého adresovaný manažérke Pietnych služieb SMP Eliške Gockej. Autor adresoval tento list kancelárii primátora a jeho zámerom je predniesť ho aj mestským poslancom.

Redakcia PNky.sk

Úvodom sa ospravedlňujem, za takúto voľbu komunikácie, za tak dôležitý, pre Vás a pre občanov mesta Piešťany riešenie dlhodobého problému.

V uvedenej kauze, ktorá bola vznesená na MsZ Piešťany dňa 6. 6. 2013, petičný výbor zriadený zo zákona 85/1990 Zb. , poukázal a predložil závažné nedostatky a neriešené dlhodobé problémy občanom mesta Piešťany a m. č. Kocurice. Ako spracovateľ VZN č. 3/2011 a VZN č. 3/201220 ste predložili tzv „paškvil“ poslancom MsZ Piešťany na schválenie.

Svojou aroganciou a správaním voči členom petičného výboru na stretnutí s Vami dňa 27. 6. 2013 v kancelárii na Bratislavskej ceste, ste preukázali neschopnosť ako manažérka riadenia tak závažnú a dôležitú oblasť ako sú pohrebné a cintorínske služby.

Upozorňujem Vás a vyzývam Vás od postupu ďalších invektív, ktoré vyvíjate verejne na diskreditáciu osôb, ktoré v počte 3 183 podpismi dostali mandát od občanov s nespokojnosťou s Vašou funkciou a prácou. Vyprosujem si akékoľvek používanie môjho mena a ostatných mien petičného výboru v akejkoľvek ďalšej Vašej činnosti. Petícia pokračuje i naďalej a nedôveruje Vám už 3 600 nespokojných občanov.

Obhajujete veci neobhájiteľné. Ak neprestanete vyvíjať nekalé praktiká charakterizujúce minulé a súčasné obdobie, spôsobujete si tým problémy, ktoré majú za následok trestno-právnu zodpovednosť. Používate Vaše osobné úvahy a názory v dokumente „Pravda o Petícii 2013„ bez meritu veci. Rafinovane ako chobotnica pôsobíte deštruktívne vo funkcii. Zdiskreditovali ste sa sami seba a Vaše pôsobenie vo funkcii manažérky a poslankyni MsZ Piešťany je len otázkou času.

K tomu, aby ste mohli byť na ďalšie obdobie ako kandidátka do MsZ Piešťany, ako nezávislý poslanec zvolená, musíte predložiť 400 podpisov. Moje obavy vyplývajú z názorov občanov na Vašu prácu charakterizujú ako „hyenizmus“ v pravom slova zmysle a arogancia moci. Ako intrigánka a hašteričná charakteristická vlastnosť osoby si nezaslúži zdieľať dôveru občanov. Čo k tomu dodať??? Odignorovali ste výzvu k umiestnenie letáku do vývesnej skrinky zo dňa 28.5.2013 na Bratislavskej ulici a Žilinskej ceste.

Demokracia je sloboda a zodpovednosť. Ako nezávislá slobodná poslankyňa MsZ Piešťany Vám chýba druhá časť, konáte svojvoľne a nezodpovedne voči potrebám a záujmom občanov. Psychológia pozná 4 typy charakteristických vlastností človeka. Ľudia tohto typu nie sú schopní sebareflexie. Úbohosť

Svojím postojom, správaním a prejavom sa prejavujete typickými znakmi cholerika. A to sú veľmi nebezpečné osoby, ktoré sú nositeľmi zla..

Aroganciou moci je vlastnosť, ktorej sa nezbavíte dobrovoľne. Vami diskreditačný list

„Pravda o Petícii 2013“ ktoré ste osobne rozdávali verejnosti v pivárni „Kveta“, dňa 26.6.2013 počas povoleného verejného stretnutia s občanmi mesta je toho dôkazom a Vás osobne diskreditoval. Je predmetom posúdenia orgánmi polície na ochranu osobnosti a dobrého mena.

Protestujem proti listu, ktorý zo dňa 13.06.2013 č. 19/310/2013 dňa 21.06.2013 adresovali na meno: Ing. Viliam ………… , vybavuje Ing. Gocká a podpísaná menom: Ing. Jančina Ernest, riaditeľ organizácie SM Piešťany. Pod tento paškvil sa podpísal aj riaditeľ….. Pošta mi ho nechcela doručiť podľa predloženia OP. Moje meno je „Vladimír“. Je to úbohosť a urážka môjho brata, ktorý už 8 rokov nežije.

Nevídané, neslýchané ……. Bez ďalšieho komentára sa pýtam : Čo je to gocká ??????

Piešťany dňa 28..6.2013

Za petičný výbor : 1……………………………2……………………..3…………………………

Na vedomie : Kancelária primátora mesta Piešťany

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články