Connect with us

Aktuality

Otváracie hodiny skrátili obchody aj pošta

Published

on

V súvislosti s nepriaznivou pandemickou situáciou začalo v stredu 3. marca platiť nariadenie vlády, ktorým sprísnila výnimky zo zákazu vychádzania. Obchody, ktoré mali doteraz otvorené aj po 20.00 h, museli upraviť otváracie hodiny. V dôsledku nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku je kratšie otvorená aj pošta.

Hlavná piešťanská pobočka Slovenskej pošty bude od 3. do 19. marca otvorená v pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 9.00 do 17.00 h a v stredu od 9.00 do 18.00 h. V sobotu zostane v uvedenom období zatvorená.

Advertisement
Hello GPT

Nákupné centrum Aupark Piešťany oznámilo, že v súlade s novými nariadeniami bude verejnosti prístupné iba do 19.00 h. Týka sa to tamojšej predajne Billy aj ostatných obchodov, ktoré môžu byť podľa aktuálnych opatrení otvorené. Predajne Billa na Krajinskej aj na Žilinskej ceste v Piešťanoch sú otvorené do 20.00 h. To isté platí pre Tesco, Kaufland aj predajne Lidl v Piešťanoch a vo Vrbovom.

Aj naďalej zostávajú v platnosti otváracie hodiny pre seniorov – od pondelka do piatka v čase od 9.00 do 11.00 h by mali v potravinách a drogériách nakupovať iba osoby nad 65 rokov.

Advertisement
Hello GPT

Vláda tiež zaviedla nosenie respirátorov FFP2 v obchodoch a v mestskej hromadnej doprave. Táto povinnosť bude platiť od pondelka 8. marca. K tomuto dátumu sa ruší aj výnimka, ktorá umožňuje nakupovať v obchodoch ľuďom s ochorením covid-19.

Text: Martin Palkovič

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články