Vo štvrtok sme do redakcie dostali viacero upozornení od obyvateľov, že v lokalite Lodenica a pri potoku Dubová neznámy páchateľ porozhadzoval nástrahy, ktoré obsahujú jedovaté látky. Následkom ich požitia zomreli počas tohto týždňa už minimálne traja psy. Podľa predsedníčky Regionálneho centra Slobody zvierat v Piešťanoch Ľubomíry Balekovej sa s takýmto prípadom v našom meste narozdiel od viacerých iných miest zatiaľ nestretli. 

Otrava vyvoláva u psíkov rôzne príznaky – podľa toho, aká je silná. „Psík začne slintať, dáviť, prípadne má krvavú stolicu. Je malátny a apatický, má triašku a neudrží sa na nohách. Ak majiteľ spozoruje tieto príznaky, je potrebné ihneď zájsť so psíkom k veterinárovi. Úspešnosť záchrany závisí od toho, aký bol jed prudký. Niektorí, žiaľ, šancu nemajú,“ povedala Ľubomíra Baleková. Majiteľom, ktorí nechávajú behať psíka na voľných priestranstvách, odporúča dávať psíkovi náhubok.

„Je veľmi ťažké nájsť páchateľa, ale je to niekto, kto nemá rád zvieratá. Mnohokrát je príčina aj taká, že niekomu, hlavne zo sídlisk, prekážajú exkrementy, ktorých je teraz po zime všade veľa. Je to vizitka nezodpovedných majiteľov, ktorí si po psíkovi neupracú a to môže byť pre niekoho spúšťačom,” dodala Baleková.

-text a ilustr. foto: vv; reprofoto: facebook-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972