Aktuality

Ostrú zákrutu za Bankou polícia nepovažuje za nehodový úsek

By 19. decembra 2012No Comments

„Havária je tam takmer pri každom daždi alebo snežení,“ napísal nám v sobotu čitateľ a poslal aj fotografiu z nehody, ktorá sa stala 15. decembra. Polícia potvrdila, že jej príčinou bola vysoká rýchlosť.

[singlepic id=38085 w=520 h=340 float=center]

 

„Vodička (36 rokov) Škody Fabia z Vrbového išla v obci Banka smerom na Moravany nad Váhom a neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky,“ povedala Martina Kredatusová z krajského riaditeľstva polície.

V ostrej pravotočivej zákrute prešlo auto po mokrej vozovke do protismeru. Tam svojou ľavou prednou časťou narazilo do protiidúceho vozidla. Jeho vodič sa sa nezranil. Šoférka Fabie mala ľahké zranenia. „Dychovou skúškou nebolo u žiadneho z nich zistené požitie alkoholu,“ dodala hovorkyňa.

REKLAMA

Zopakovala však výzvu polície, aby šoféri nepreceňovali svoje schopnosti a jazdili opatrne. „Rýchlosť jazdy treba prispôsobiť aj povrchu vozovky. Na mokrej alebo zľadovatenej ceste je bezpečnejšie radšej ubrať z plynu.“

Štatistiky ostrú zákrutu na ceste II/507 v obci Banka ako úsek častých dopravných nehôd neevidujú. Podľa platných noriem bude zákruta zaradená do tejto kategórie, až keď sa tam stane päť nehôd v priebehu pol roka. Niektoré z havárii sú však vyhodnotené iba ako škodové udalosti. Aj preto o znížení maximálnej povolenej rýchlosti kompetentní neuvažujú.

[youtube]http://youtu.be/bxO26F1arFc[/youtube]

Autor: mp Video: Viktor Vrábel

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972