Ostrov: Opitý vodič narazil do zvodidiel, tlačil ich pred sebou desiatky metrov

Ostrov: Opitý vodič narazil do zvodidiel, tlačil ich pred sebou desiatky metrov

3. septembra 2018 Off Od PNky.sk

V utorok 28. augusta podvečer sa v obci Ostrov stala dopravná nehoda. Vodič sa so svojím BMW doslova napichol na zvodidlá, pričom z miesta nehody ušiel. Na nehodu sme upozornili prostredníctvom našej facebookovej stránky. Polícia dnes objasnila príčiny nehody. 

https://www.facebook.com/PNky.sk/videos/444728592716038/

„K dopravnej nehode došlo krátko po 17. hodine. 34-ročný vodič viedol osobné auto BMW 1 v smere od obce Veľké Orvište na centrum obce Ostrov. Pri prejazde mierne ľavotočivou zákrutou sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho vyšiel autom mimo cestu, kde narazil do zvodidiel na moste. Vodič pokračoval v jazde niekoľko metrov a potom z miesta nehody odišiel. Polícia vodiča zastihla na adrese trvalého bydliska, pričom mu dychovou skúškou bolo zistené požitie alkoholu 1,16 mg, čo je v prepočte 2,42 promile. Polícia vodičovi zadržala vodičský preukaz a okolnosti dopravnej nehody vyšetruje,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia pripomína, že účastníci dopravnej nehody majú svoje povinnosti. Jednou z nich je aj zotrvanie na mieste dopravnej nehody do príchodu policajta a zdržanie sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody.

-vv-