Connect with us

Aktuality

Osobnosti mesta sú známe, takto vyzeralo slávnostné odovzdávanie cien

Published

on

Dom umenia zažil v sobotu 6. mája galavečer Osobnosť mesta Piešťany za rok 2016, premiéra slávnostného oceňovania významných Piešťancov sa nadmieru vydarila. Mesto organizovalo podujatie v spolupráci so spoločnosťou Bona Publica zastúpenou Matúšom Kromholcom, pričom návštevníci si užili organizačne dobre zvládnutý večer s množstvom zaujímavých vystúpení. Drobnú nedokonalosť spôsobovala len zvuková technika, publikum sa však na „zákulisných hláškach“ moderátora Petra Varinského dobre bavilo. 

Laureáti jednotlivých kategórií boli predstavení formou dokrútok, ktoré prezentovali ich činnosť a prínos pre naše mesto. Program obohatili žiaci Tanečného odboru Základnej umeleckej školy Piešťany, folklórne súbory Slnečnica a Povoja i talentovaná speváčka Karolína Beňačková. 

Víťazmi v novej kategórii Čin roka sa stali dvaja príslušníci Mestskej polície mesta Piešťany Juraj Božík a Tomáš Zbroj, primátor Miloš Tamajka odovzdal ocenenie prvému menovanému. Dvojica v priebehu minulého roka počas služby zachránila mladé dievča, ktoré chcelo skočiť z Krajinského mosta.

Osobnosťou v environmentálnej oblasti bol vyhlásený známy piešťanský ornitilóg Erich Kubica, ktorý sa dlhé roky poctivo a vytrvalo venuje starostlivosti o miestne i sťahovavé vtáctvo. 

Advertisement
Hello GPT

Ocenenie za aktivity v sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a humanitárnej oblasti získal Ján Pastorek z organizácie Charita sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov okresu Piešťany.

„Veľmi pekne ďakujem za toto ocenenie, je to prakticky pri príležitosti 20. výročia nášho založenia a takisto mojej 20-ročnej dobrovoľníckej práce. Verím, že takíto dobrí ľudia, ktorí nám pomáhajú počas celého roka nám budú pomáhať aj v budúcnosti a budeme poskytovať naše sociálne služby na potrebnej úrovni,“ poďakoval za ocenenie Ján Pastorek.
Kultúrnou osobnosťou roka sa stala členka Ové Pictures Veronika Obertová, ktorá spolu s  Michaelou Čopíkovou a ďalšími autormi reprezentovala Slovensko v Bruseli počas predsedníctva našej krajiny v Rade Európskej únie.Cenu za Kultúrny počin roka si odniesla Lívia Gažová z občianskeho združenia Centrum architektúry, ktorá iniciovala v spolupráci s WO|V|EN a študentami vytvorenie dreveného objektu UWO počas Workshopu [1:1].Filantropom roka bol vyhlásený miestny podnikateľ Dušan Guľáš, ktorého spoločnosť Respect Slovakia podporuje mnoho športov a miestnych talentov, podujatia i športové kluby, medzi inými aj Rugby Union Club Piešťany a FBC Páv Piešťany.

Najobľúbenejším športovcom sa na základe ankety obyvateľov mesta stal Lukáš Babač, cenu prišla prebrať jeho priateľka Veronika Klimeková, nakoľko úspešný veslár práve bojuje o medaile na Svetovom pohári v Srbsku. V jeho mene sa poďakovala všetkým Piešťancom, ktorí ho podporili svojimi hlasmi. 

„Dovoľte, aby som aj ja poďakoval za ocenenie, ktoré som získal. Nie je to ocenenie len mňa a mojej práce, ale celého plaveckého klubu. Snáď by som pripomenul, že je to 83 rokov, čo v Piešťanoch je plávanie. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na tom zúčastňujú a takisto mestu za materiálnu pomoc,“ povedal tréner plavcov Ján Ballay, ktorý bol vyhlásený Zaslúžilým pracovníkom v športe.

K najúspešnejším športovcom v mládežníckej kategórii sa zaradili plavkyne Sára Niepelová, Zuzana Oravcová a Lenka Paulíková, šachystka Andrea Slabá, vodáci Michal Jurčo, Samuel Podhradský, Daniel Rybanský, zástupca lyžovania na tráve a vode Adam Masár a rugbysta Jakub Klčo. Najúspešnejším mládežníckym športovcom bola vyhlásená Lýdia Drahovská, ktorá práve včera získala titul slovenskej majsterky v duatlone.V prvej desiatke najlepších športovcov sa umiestnili Zuzana Vráblová, Gabriela Žitňanská, Veronika Kolníková, Lukáš Babač, Jozef Metelka, Tadeáš Drahovský, Lukáš Lacko,  Richard Vančo a Martin Žlnay.Za Najúspešnejšieho dospelého športovca minulého roka bola vyhlásená Dominika Navara Cibulková, ktorá odohrala výbornú sezónu. Ocenenie za úspešnú tenistku prišla prevziať jej mama Katarína Cibulková, nakoľko Dominika sa pripravuje na zápasy tenisového turnaja v španielskom Madride.

„Myslím si, že tá úžasná športová klíma, ktorá v Piešťanoch vždy a odjakživa panovala je jedným z dôležitých momentov, ktoré ju priviedli k tenisu. Preto veľmi prajem Piešťanom a hlavne Piešťancom, aby sa to športové nadšenie, entuziazmus a podpora športu z Piešťan nikdy nevytratili a Piešťany zostali liahňou tých najlepších nielen slovenských, ale aj svetových športovcov,“ vyjadrila svoje želanie Katarína Cibulková.
Najúspešnejším športovým kolektívom boli vyhlásené Piešťanské Čajky, bronzovú priečku získali dievčatá z Klubu Vodného póla Kúpele Piešťany, ako tretí sa umiestnil kolektív mládežníckych družstiev Tenisového klubu Kúpele Piešťany. Výkony piešťanských pólistiek ocenil tréner Ján Baranovič, ktorý upozornil na početné angažmány miestnych športovkýň v slovenských i zahraničných kluboch. Ocenenie za Piešťanské Čajky prišla prevziať Bronislava Borovičková, nakoľko naše basketbalistky boli viazané reprezentačnými povinnosťami.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3566″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články