Oslavy kúpaliska Eva: Deti kreslili, starší spomínali

Oslavy kúpaliska Eva: Deti kreslili, starší spomínali

25. augusta 2014 Off Od

Minimálne ďalších 80. rokov zaželal zástupca Klubu vodného póla Kúpele Piešťany Ľudovít Kubán jubilejúcemu kúpalisku v sobotu 23. augusta, keď sme si pripomenuli okrúhle výročie.

[singlepic id=57366 w= h= float=center]

REKLAMA

MONKEY

Eva bola plná pestrých aktivít. Návštevníci si užili hudbu, animačné programy, cvičenie zumby aj aqua aerobiku. Starší mohli vďaka výstave historických fotografií zaspomínať a deti pustili uzdu svojej fantázie, keď sa zúčastnili súťaže v kreslení s témou Ako vidím Evu ja. Podvečer narušil priebeh podujatia dážď, ale zábavy chtivých to i tak neodradilo.

Kúpalisko sa verejnosti po prvý raz otvorilo v roku 1934. V súčasnosti ho prevádzkuje Klub vodného póla Kúpele Piešťany, ktorý by podľa Ľudovíta Kubána bez neho nemohol existovať. „Vodné pólo je bytostne späté s kúpaliskom pretože je tu jediný bazén, ktorý má adekvátne parametre pre tento šport. Ak nebude Eva, nebude vodné pólo v Piešťanoch.“

Aj preto tento rok opravili vodnopólisti plavecký bazén a relaxačnému dali úplne novú tvár. V sobotu pri ňom pribudla drevená busta znázorňujúca Evu.

Na konci sezóny sa klub pustí do ďalších opráv. Výhľadovo chce zrekonštruovať šatne a toalety.

Tohtoročná letná sezóna skončí na Eve 30. septembra.

(mp)