Ešte v roku 2011 hovorili zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, že na opravu jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch sú potrebné 2 milióny eur. Po rekonštrukcii za 700-tisíc bude podľa nich bez problémov slúžiť nasledujúcich 20 rokov. V tomto časovom horizonte oslávi Krajinský most 100 rokov. Mladšieho súrodenca k jubileu zrejme nedostane.

[singlepic id=57685 w= h= float=center]

Podľa diagnostiky, ktorú dal pred troma rokmi vypracovať Trnavský samosprávny kraj (TTSK), bol Krajinský most vo veľmi zlom stave. Náklady na rekonštrukciu vtedy vyčíslili 1 945 746 eur.

Vlani župa na opravu vyhradila iba desatinu tejto sumy. Peniaze boli určené na opravu a rozšírenie vozovky. Pol miliónom eur však prispel štát, vďaka čomu v súčasnosti prebieha aj oprava mostovky.

Podľa riaditeľa úradu TTSK Ľuboša Dušeka znamená táto rekonštrukcie minimálne 20 rokov bezproblémovej prevádzky a v tomto časovom horizonte, by k takejto rozsiahlej rekonštrukcii nemalo prísť.

Nepotvrdené informácie však hovoria aj o zlom stave tých častí pilierov, ktoré sú pod vodnou hladinou. Tých sa aktuálna rekonštrukcia netýkala. „Robila sa analýza aj podvodných častí, ktoré sú riešené kesónovou konštrukciou. V týchto častiach sa nachádzajú technologické otvory z minulosti, ale že by tam boli porušenia väčšieho rozsahu, ktoré môžu narušiť prevádzku mosta, nie je pravda,“ dodal Ľuboš Dušek.

Ďalej povedal, že návrhy na preklasifikovanie cesty II/499 na cestu 1. triedy zatiaľ neboli vypočuté a most zostáva v správe Trnavského samosprávneho kraja. Južný obchvat je podľa jeho slov aktuálne iba v štádiu vypracovanej projektovej dokumentácie a na jeho realizáciu chýbajú finančné prostriedky.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972