Aktuality

Región navrhujú propagovať pod značkou Rezort Piešťany

By 2. februára 2012No Comments

Na prvom tohtoročnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (2. februára) schválili poslanci vznik  organizácie cestovného ruchu. Návrh jej názvu znie Rezort Piešťany a musí ho ešte schváliť valné zhromaždenie. Okrem nášho mesta sa do nej zapoja obce Banka a Moravany nad Váhom, Slovenské liečebné kúpele Piešťany a hotely Máj, Sandor Pavillon, Park.

[singlepic id=25059 w=320 h=240 float=left]Zastupiteľstvo ďalej schválilo finančný vklad mesta do tejto organizácie vo výške 20 000 eur. Rovnakú sumu vložia aj kúpele. Príspevok každého ďalšieho člena – obcí a hotelov je 1000 eur.

Zástupcom Piešťan vo valnom zhromaždení sa stane primátor. Do dozornej rady navrhla Mária Beňová (SMER-SD) svojho straníckeho kolegu Miloša Tamajku a Jozef Beňačka (nezávislý) poslanca Jozefa Malíka (nezávislý). Väčšina poslancov podporila prvého kandidáta. Výkonný riaditeľ Rezortu Piešťany bude vybraný v konkurze.

„Prvý rok má byť štartovacím, kedy príde k sfunkčneniu administratívy a v malom rozsahu aj vecného zámeru. Chceme legitímne a systematicky budovať túto organizáciu destinačného manažmentu, aby splnila účel,“ vysvetlil Remo Cicutto.

[singlepic id=20745 w=320 h=240 float=left]Hlavným cieľom organizácie cestovného ruchu je podľa primátora Rema Cicutta budovanie značky a spoločná propagácia regiónu. Prvým praktickým výstupom by mal byť spoločný webový portál. Hlavnou výhodou je, že štát môže dotovať organizáciu až do výšky 90 percent vkladov, ktoré do nej vložili jej členovia.

Aby sa mohol Rezort Piešťany uchádzať o túto dotáciu na základe novely zákona o cestovnom ruchu, musí byť zaregistrovaný do 15. februára. Už 3. februára by malo jeho vznik schváliť zastupiteľstvo Moravian nad Váhom a v nasledujúcom týždni aj obce Banka. V budúcnosti sa môžu pripojiť ďalšie subjekty pôsobiace v oblasti cestovného ruch.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972