Sumu 120 tisíc eur z mestského rozpočtu na rekonštrukciu chladenia zimného štadióna odsúhlasili poslanci počas svojho piateho riadneho zasadania vo štvrtok 28. mája. Návrh na presun peňazí z úverov mesta vyvolal dlhšiu diskusiu, ktorá začala už na mimoriadne zvolanej mestskej rade v prestávke parlamentného zasadnutia a pokračovala aj na jeho rokovaní. Chladenie však treba dať do poriadku do augusta tohto roku, kvôli konaniu Memoriálu I. Hlinku, preto zastupitelia napriek výhradám niektorých členov, nakoniec peniaze na štadión odklepli.

IMG_6966_resize

V diskusii poukázal Tomáš Hudcovič (nezávislý – klub Spoločne pre Piešťany) napríklad aj na nedostatky zmluvy s ŠHK 37, ktorá má až osem dodatkov.  Požiadal mesto, aby v súvislosti s poskytnutím financií nájomnú zmluvu otvorilo a upravilo vzájomné vzťahy tak, aby bolo jasnejšie, kto má aké povinnosti.

IMG_0832_resize

Navrhovaná suma sa zdala niektorým poslancom  privysoká, diskutovali i o tom, prečo treba kompresor vymeniť, ďalej či stačí vyjadrenie o technickom stave od firmy, ktorá zimný štadión servisuje, a či by mesto nemalo mať ešte ďalší, nezávislý názor.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 maj18

Nakoniec sa však uspokojili s vysvetlením vedúcej odboru správy Mestského úradu Evy Pobjeckej, ktorá uviedla, že výmena kompresoru za nový je nutná aj kvôli použitiu úveru, ktorý je určený na investície resp. kapitálové výdavky. Peniaze z rozpočtu sú podmienené zvýšením výkonu, čo by sa opravou starého kompresoru nedosiahlo. Okrem toho, ak mesto v nasledujúcich rokoch pôjde do ďalších investícií ako napríklad plánovaná tréningová hokejová hala, či výmena nepriameho chladenia za modernejšie a úspornejšie priame, nový kompresor bude už ich súčasťou.

-ad-, foto: L. Turňa

Prečítajte si aj: Chladenie na zimnom štadióne dosluhuje, mesto má rozhodnúť o investícii

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972