Aktuality

Oprava komunikácií je v plnom prúde

By 4. októbra 2013No Comments

Začiatkom týždňa odštartovala rekonštrukcia hneď troch frekventovaných ciest. Aktuálne prebiehajú prípravné práce a frézovanie. Bez asfaltu sú ulice Andreja Hlinku, Dominika Tatarku aj časť Dlhej. Radnica sa ich rozhodla opraviť po celej dĺžke.

[singlepic id=47999 w=520 h=340 float=center]

 

Podľa harmonogramu budú prípravné práce pokračovať aj na budúci týždeň. Ukladanie asfaltu má na ulici Andreja Hlinku skončiť v polovici októbra, ale v ďalších dňoch bude pokračovať v ostatných úsekoch. Nasledovať má dopravné značenie a dokončovacie práce. Všetko by malo byť hotové do konca mesiace, v závislosti od počasia sa však môžu plánované termíny meniť.

Napriek tomu, že žiadna z opravovaných komunikácií nie je počas stavebných prác úplne uzatvorená, vodiči musia počítať s dopravnými obmedzeniami. Ide najmä o zníženie maximálnej povolenej rýchlosti. Ak nie je nutné, aby po týchto uliciach prechádzali, mali by sa im radšej vyhnúť.

Stavebné práce realizuje firma Cesty Nitra a. s. Predpokladaná hodnota zákazky je 400-tisíc eur.  Ide o prvú etapu rekonštrukcie piešťanských ciest, ktorú schválili poslanci na jar tohto roka. Termín začiatku druhej etapy dohodnú zástupcovia mestského úradu s dodávateľom v najbližších dňoch.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972