AktualitySamospráva

Oprava Kolonádového mosta nemá oslavám prekážať

By 17. mája 2013No Comments

Barlolámača museli pre rekonštrukciu fasády mosta zahaliť do igelitu. Stavebné práce na troch miestach v centre Piešťan podľa primátora oslavy 900. výročia prvej písomnej zmienky neskomplikujú.

[singlepic id=42854 w=520 h=340 float=center]

 

Oprava Kolonádového mosta, výmena chodníka na Nálepkovej ulici a úpravy časti parku nemohli začať skôr ako v apríli. Nedovoľovali to poveternostné podmienky.

„Ak to nestihnú spraviť, zabezpečia to tak, aby nebolo vidieť, že práce ešte nie sú kompletne hotové,“ povedal primátor Remo Cicutto na margo výmeny osvetlenia a vylepšenia vzhľadu Kolonádového mosta.

V týchto dňoch tam finišuje maľovanie stien a stropov. Biely náter dostala 16. mája aj časť za sochou Barlolámača, ktorú chránil igelit. Stena má nový náter, dôkladnej opravy povrchu sa zatiaľ nedočkala.

Radnica investovala do riešenia najakútnejších problémov 88-tisíc eur. Hotové majú byť 5. júla. Či bude počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny dokončená aj elektroinštalácia a osvetlenie nie je zatiaľ isté.

Ďalšou mestskou investíciou je výmena chodníka na Nálepkovej. Ten bude počas osláv podľa primátora priechodný: „Predpokladám, že budú stáť aj stĺpy verejného osvetlenia. Netvrdím však, že tam už bude aj zeleň.“ Miesta na nové stromy sa majú v dlažbe vytvoriť dodatočne.

Čiastočne dokončia v najbližších dňoch aj premenu časti mestského parku okolo sochy Adama Trajan. Založené sú už chodníky a kvetinový záhon. Pribudnúť majú aj fontánky a drevený mostík.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

bike-centrum

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972