Aktuality

Oprava cesty až na jeseň, dôvodom sú aj podujatia

By 11. mája 2012No Comments

Podľa informácií z ministerstva dopravy začne rekonštrukcia Bratislavskej a Žilinskej cesty až po ukončení letnej kúpeľnej sezóny. Jedným z dôvodov je množstvo podujatí, ktoré sa v Piešťanoch počas leta konajú.

[singlepic id=20200 w=320 h=240 float=right]Pôvodný plán hovoril, že trojkilometrový úsek cesty I/61 stihnú opraviť do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. „Harmonogram prác sa posúva z viacerých dôvodov,“ informoval hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa: „kvôli vybavovaniu, dokladovaniu a odsúhlasovaniu dokumentov, certifikátov a skúšok na materiál. Momentálne prebiehajú rokovania kvôli termínom na čiastočné uzávierky ciest.“

Hovorca zároveň odmietol špekulácie, že nové vedenie ministerstva zrušilo projekt Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. triedy, ktorý odštartoval ešte Ján Figeľ. „Projekt bol riadne vysúťažený, zmluva podpísaná a nie je dôvod na jeho realizácii nič meniť ani pozastavovať,“ povedal Kóňa.

Termín začiatku stavebných prác v našom meste nevedel konkretizovať. „Piešťanský úsek sa bude pravdepodobne realizovať až po letných prázdninách z dôvodu kolízie z viacerými akciami mesta Piešťany,“ uzavrel hovorca.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972