Policajti odhalili dychovými skúškami hneď štyroch vodičov pod vplyvom alkoholu z okresov Trnava a Piešťany. Traja z nich spôsobili aj dopravné nehody, dvaja mali hodnoty okolo troch promile.

46-ročný vodič z okr. Piešťany jazdil takmer s 3 promile. Pri vychádzaní z parkoviska v Piešťanoch poškodil stojace auto, pokračoval v jazde a nakoniec narazil do živého plota.

42-ročný vodič z okr. Piešťany si sadol za volant auta s viac ako 2 promile a v obci Ducové mu padol za obeť kovový stĺpik na okraji cesty.

35-ročný vodič z okr. Trnava, ktorý nafúkal bezmála 2 promile, nezvládol v obci Košolná v smere na Suchú nad Parnou riadenie a dostal šmyk. Narazil do značky a skončil v rodinnom dome.

„A navyše zavarskí policajti pri vykonávaní kontroly v areáli podniku odhalili včerajšieho rekordmana. Ako vodič kamiónu nafúkal cez obed 1,52 mg/l alkoholu v dychu, čo je viac ako 3 promile,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Policajti týchto vodičov obmedzili na osobnej slobode a predviedli ich na policajnú stanicu. Muži sú podozriví z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, trom z nich hrozí trest odňatia slobody na 1 rok a vodičovi z povolania až 5 rokov.

Zdroj: KR PZ Trnava

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972