Na miestnej komunikácii v obci Trenčianske Stankovce došlo v pondelok 13. novembra o 9.00 hodine k dopravnej nehode, pri ktorej výdatne asistoval alkohol. 42- ročný muž z okresu Trenčín jazdil na osobnom motorovom vozidle Škoda Octavia a pri rodinnom dome na miestnej komunikácii narazil do stĺpu rozhlasu, ktorý poškodil. Po dopravnej nehode na mieste neostal a odišiel. Nevšimol si však, že po zrážke so stĺpom, ostala na mieste tabuľka s evidenčným číslom jeho vozidla.

Krátko po 10.00 hodine ho niekoľko kilometrov od Trenčianskych Stankoviec, v neďalekej obci vypátrali trenčianski dopravní policajti. Viac ako hodinu po nehode bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,29 mg/l, čo predstavuje 2,69 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu a to 1,00 mg/l- 2, 08 promile alkoholu.

Policajti muža následne obmedzili na osobnej slobode a bol umiestnený do cely. Neminulo ho obvinenie z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.

-Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: ilustračné – archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972