Na čerpacej stanici v Novom Meste nad Váhom došlo k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol. Muž z Piešťan mal v sebe viac ako 2 promile alkoholu, keď sa rozhodol, že si ide nafúkať pneumatiky.

„48-ročný Dušan z Piešťan sa rozhodol, že si dofúka pneumatiky na čerpacej stanici v Novom Meste nad Váhom. Keď mal dofúkané a vycúval s vozidlom Renault Scénic z parkovacieho miesta, dostatočne nesledoval situáciu za vozidlom a  narazil do stojaceho vozidla Toyota Yaris Hybrid, v ktorom v čase nárazu sedela jeho 30-ročná vodička,“ popísala udalosti Elena Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Obaja účastníci dopravnej nehody boli podrobení dychovej skúške. U vodičky Toyoty bola dychová skúška negatívna. Vodič Renaultu nafúkal 1,09 mg/l, čo predstavuje hodnotu 2,27 promile alkoholu.

„Dušana neminulo obvinenie z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok je trestná sadzba odňatia slobody až na jeden rok. O tom, aký trest Dušan dostane rozhodne súd. Opakovane upozorňujeme, že alkohol za volant nepatrí. V kontrolách zameraných na zisťovanie alkoholu a iných omamných látok budeme pokračovať na území celého trenčianskeho kraja,“ dodala E. Antalová.

TS KR PZ v Trenčíne/red Foto: KR PZ v Trenčíne

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972