Veľmi veľký hazard zo strany opitého cyklistu i ohrozenie ďalších účastníkov cestnej premávky riešili policajti Obvodného oddelenia zo Starej Turej. Tí spozorovali cyklistu jazdiaceho „svojským“ štýlom, zo strany na stranu.

Spôsob jeho spôsob jazdy nasvedčoval, že jazdí pod vplyvom alkoholu, a tak ho podrobili dychovej skúške. Tá bola u  60-ročného cyklistu pozitívna. „Nafúkal 1,30 mg/l, čo predstavuje 2,71 promile alkoholu. Policajtom uviedol, že sa zastavil v pohostinstve na pohárik. Podľa výsledku dychovej skúšky, tých pohárikov bolo podstatne viac. Aj napriek tomu však na bicykli prešiel takmer 20 km a je len šťastím, že nespôsobil dopravnú nehodu,“ informovali zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Policajti následne s cyklistom spísali správu o výsledku objasňovania priestupku. V správnom konaní mu hrozí pokuta až do 800 €.

Upozornenie polície – cyklisti aj pre vás platia rovnaké sankcie za priestupok spáchaný požitím alkoholických nápojov (aj nad 1 promile). Okrem prípadov, keď jazdíte v zastavanom území obce a po cestičke určenej pre cyklistov, a ak množstvo alkoholu pri dychovej skúške neprekročí hodnotu 0,24 mg/l (po prepočítaní 0,50 promile).

-red- / TS KR PZ v Trenčíne

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972