Muž šoféroval pod vplyvom alkoholu, narazil do viacerých vozidiel a ďalšie vytlačil z cesty. Policajti ho prenasledovali takmer 20 km. Informovali o tom Krimi noviny TV Joj.

Piešťany zažili v piatok podvečer naháňačku ako z akčného filmu. Modrý VW Passat riadil 42-ročný muž zo Sokoloviec, ktorý na Ulici A. Dubčeka narazil do dopravnej značky a niekoľko metrov ju ťahal za sebou. Krimi noviny TV Joj informovali, že z cesty vytlačil viacero áut a do niektorých aj narazil.

Policajtom sa podarilo zadržať ho až v obci Koplotovce. Šofér nafúkal 1,5 promile, ihneď ho umiestnili do cely predbežného zistenia a zadržali mu vodičský preukaz.

Trnavská krajská polícia dnes dopoludnia informovala, že Sokolovčana obvinili z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia a zverejnila aj ďalšie podrobnosti o jeho jazde.

V Piešťanoch nabúral dve autá, potom narazil do dopravnej značky a so zakliesnenou tyčou pod autom opustil Piešťany smerom na Hlohovec.

„Podľa svedkov mal svojou jazdou ohroziť viacero vodičov, chodcov a cyklistov. Policajti ho prenasledovali a pred obcou Koplotovce ho obmedzili na osobnej slobode. Vodičovi namerali piešťanskí policajti 0,75 mg/l alkoholu v dychu, čo je viac ako 1,5 promile. Muža predviedli pred vyšetrovateľa, ktorý ho obvinil a predložil návrh na jeho väzobné stíhanie. Súd sa stotožnil s návrhom a na základe príkazu súdu ho policajti cez víkend eskortovali do vyšetrovacej väzby,“ informovala polícia.

Zdroj: KR PZ Trnava, Krimi noviny TV Joj Foto: SOS Odťahová služba

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972