Miroslav Procháska, ktorý nastúpil na miesto riaditeľa Služieb mesta Piešťany na základe výberového konania, odchádza tento mesiac v rámci skúšobnej doby, podľa vlastného vyjadrenia z rodinných dôvodov. Mestskú organizáciu zatiaľ povedie jej právnička Erika Studená. Na návrh primátora tak rozhodlo zastupiteľstvo na svojom mimoriadnom zasadaní túto stredu. Na miesto riaditeľa mesto vypíše nové výberové konanie.

Hoci poslanec Jozef Malík (nezávislý – klub Spoločne pre Piešťany) na zasadaní poslancov navrhoval, aby primátor vymenoval Igora Blaška, ktorý vzišiel ako ďalší kandidát z pôvodného výberu komisie, jeho návrh nakoniec nezískal dostatočnú podporu poslaneckého zboru a primátor Miloš Tamajka vypíše nové výberové konanie.

 

Služby mesta Piešťany (SMP) tak budú mať opäť iba dočasné vedenie, čo sa zástupcovi najväčšieho poslaneckého klubu nepáčilo, pretože to podľa J. Malíka ohrozuje prípravu rozpočtu a situáciu v službách. Okrem riaditeľa totiž odchádza i ekonómka, ktorá dosiahla dôchodkový vek.

IMG_5881_resizeNa to oponovala ďalšia poslankyňa a zamestnankyňa SMP Eliška Gocká, podľa ktorej manažéri stredísk vedia, čo majú robiť a nemyslí si, že by príprava rozpočtu bola ohrozená.

Poslanci v závere požiadali vedenie mesta, aby zloženie výberovej komisie ešte pred zasadaním dostalo dôveru zastupiteľského zboru. Ak mesto vypíše výberové konanie, oznam musí byť uverejnený najmenej tri týždne na úradnej tabuli, preto sa predpokladá, že nový riaditeľ nebude vymenovaný skôr ako na jeseň. Poslanci sa tiež stretnú pred prázdninami posledný raz už budúci týždeň – 2. júla a ďalšie zasadanie ich čaká v septembri.

-red-, foto: www.piestany.sk, L. Turňa

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972