Jar prichádza a s ňou aj optimálne podmienky pre migráciu obojživelníkov. Jednou z lokalít, kde sú prechodom cez komunikáciu ohrozené ropuchy bradavičnaté, je jazero Striebornica nad Moravanmi nad Váhom. Žaby tu tiahnu zo zimoviska v blízkom lesíku do jazera, pričom musia prekonať nástrahy číhajúce na nich na ceste spájajúcje Moravany a Výtoky. Občianske združenie Kvas v tejto lokalite pre ich záchranu každoročne organizuje prenosy. V prvom rade je však potrebné postaviť zábrany na okraji poľa. Stavanie sa uskutoční v sobotu 21. marca o 10:00 h.

dsc_0165[1]

REKLAMA

banner-marec01

„Každá ruka dobrá, prácu nájdeme pre všetkých – budeme kopať, ťahať špagát, rolovať fóliu, zahrabávať aj trošku dupať,” ozrejmuje plánované aktivity v rámci prvej časti projektu Pobozkaj ropuchu Lenka Sedlačková z Kvasu. Organizátori odporúčajú pracovná obuv a oblečenie, optimálne je zobrať si aj gumáky, v prípade nutnosti pár kusov požičajú.  Občerstvenie pre dobrovoľníkov zabezpečujú organizátori.

th_20110402_6192[1]

Ako to potom vyzerá pri prenosoch spolu s informáciami, prečo sú tieto aktivity dôležité sa dozviete v nasledujúcom videu:

(red) Foto: th a ar

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972