ON Semiconductor medzi top 25 zamestnávateľmi v oblasti centier zdieľaných služieb

ON Semiconductor medzi top 25 zamestnávateľmi v oblasti centier zdieľaných služieb

11. novembra 2020 Off Od PNky.sk

Spoločnosť ON Semiconductor Slovakia sa v tomto roku pridáva k najatraktívnejším zamestnávateľom na Slovensku. Dostala sa medzi dvadsaťpäť nominovaných firiem uchádzajúcich sa o titul Najzamestnávateľ v ankete spoločnosti Profesia v kategórii Centrá zdieľaných Služieb.

ON Semiconductor Slovakia pôsobí v Piešťanoch už niekoľko rokov. Firma nadviazala na tradíciu Tesly a postupne po zatvorení výroby zabezpečuje pre svojich zákazníkov po celom svete podporu v centre zákazníckych služieb, technickú, marketingovú, ale a aj obchodnú podporu.

Svoju činnosť rozšírila postupne do Bratislavy a Žiliny. V Bratislave je jedinečné vývojové centrum polovodičových súčiastok na Slovensku. Nedávno tu vznikol aj jedinečný softvérový tím, ktorého cieľom je zdokonaľovať softvéry a cloudové riešenia spoločnosti.

Unikátnym miestom je pobočka v Žiline, ktorá vznikla priamo na univerzitnej pôde Žilinskej univerzity a pre zákazníkov navrhujú inovatívne blokové aplikačné riešenia využívajúce najnovšie polovodičové súčiastky. Spolu na Slovensku ON Semiconductor zamestnáva takmer 400 ľudí a ďalej rastie, pretože na kariérnej stránke https://kariera-onsemi.sk sa neustále objavujú nové pozície. 

Firma nadviazala na tradíciu, súčasťou denného života sú však inovácie v elektrotechnike. Na Slovensku sa podieľajú na vývoji najmodernejších IoT aplikácií, či aplikácií do áut, ktoré zvyšujú bezpečnosť na cestách, ako napr. špičkové image senzory, radarové či lidarové aplikácie na 3D mapovanie terénu okolo vozidla. Sú aktívni v oblasti znižovania energií a inováciách v zdravotníctve. Spolupracovali na vývoji najkvalitnejších naslúchacích aparátov aj špičkových tomografických prístrojov na detekciu rakoviny. Vo vývoji aplikácií pre pomoc pacientom s cukrovkou diabetes sú dokonca svetovými lídrami. 

ON Semiconductor pre svojich zamestancov vytvára možnosti pre odborné vzdelávanie a účasť na konferenciách na Slovensku a v zahraničí. 

Relaxačná miestnosť s masážnymi kreslami, malé fitness, stolný futbal nie sú stále na Slovensku štandardom, ale v ON Semiconductor považujú vytváranie vhodného pracovného prostredia s vyvážením pracovného a súkromného života za súčasť nevyhnutných podmienok pre výkon práce na vysokej úrovni. Súčasťou balíčka benefitov je možnosť home office práce a flexibilného pracovaného času.

ON Semiconductor si uvedomuje aj svoju spoločenskú zodpovednosť a bola v rámci sveta už piaty rok zaradená na zoznam etických spoločností World´s Most Ethical Companies a podporuje dobrovoľnícku činnosť svojich zamestnancov, pri ktorej je mzda hradená zamestnancovi v plnej miere. V priestoroch spoločnosti sa pravidelne organizuje darovanie krvi, či vianočná zbierka potravín

Anketa Najatraktívnejší zamestnávateľ sa tento rok koná už po deviaty raz. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž. Vzniká tak rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu ľudí na Slovensku osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím, ktoré pre svojich ľudí vytvárajú. 

Do hlasovania sa môžu zapojiť zamestnanci, potenciálni zamestnanci i široká verejnosť. Hlasovanie prebieha do 31. 12. 2020 a účastníci môžu vyhrať zaujímavé ceny. 

Držme ON Semiconductor Slovakia, a.s. palce!

PR