Okresný úrad vydal povolenie na uzávierku Krajinského mosta

Okresný úrad vydal povolenie na uzávierku Krajinského mosta

26. mája 2014 Off Od

Jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch a širokom okolí by malo byť neprejazdné od 1. júla do 31. augusta. Úplnú uzávierku podpísal vedúci odboru dopravy Okresného úradu Piešťany Milan Máček (na snímke).

Macek MilanO povolenie požiadal investor rekonštrukcie Krajinského mosta, ktorým je Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja. Podľa vyjadrenia okresného úradu môže uzávierka trvať najdlhšie do 31. augusta, ale žiadateľ je povinný urobiť všetko pre jej skrátenie. Ak by sa mala uzávierka predĺžiť, musí byť vydané nové povolenie.

Okrem toho je povinnosťou investora zabezpečiť prenosné dopravné značenie, ktoré bude šoférov navigovať aj na obchádzkové trasy.

Prvá z nich vedie z Piešťan po ceste I/61 v smere na Hornú Stredu až po križovatku s diaľnicou D1. Ďalej po diaľnici na Trenčín až po križovatku v obci Lúka a odtiaľ po ceste II/507 do cieľa obchádzky. Druhá trasa vedie z Piešťan po ceste I/61 cez Drahovce, Madunice, Červeník do Trakovíc a ďalej po ceste II/513 na Hlohovec až po križovatku s cestou II/507, po ktorej prídu vodiči do svojho cieľa. Tieto trasy sú z opačnej strany totožné. Prvá z nich meria približne 25 km a druhá 50 km.

Dotknutý úsek diaľnice má byť vyňatý zo spoplatnenia prostredníctvom diaľničnej známky. Mestu Piešťany to listom prisľúbilo ministerstvo dopravy.

Prímestská autobusová doprava bude mať počas uzávierky zastávku pred kruhovým objazdom na križovatke Krajinskej a Nitrianskej. Cestujúci by potom mali prejsť po lávke pre peších, ktorá nebude stavebnými prácami nijako zasiahnutá. Na druhej strane zriadia dočasnú zastávku hneď v križovatke pri vstupe na most. Slúžiť má cestujúcim smerom na Topoľčany aj na Hlohovec.

Text a foto: Martin Palkovič