Okolo Slovenska: Peletón prefrčí cez okres Piešťany krátko po poludní

Okolo Slovenska: Peletón prefrčí cez okres Piešťany krátko po poludní

19. septembra 2020 Off Od PNKYSK

Fanúšikovia cyklistiky by mali mať v sobotu po 12.00 h dobrý výhľad na cestu II/499 práve po nej prejde z horského priechodu Havran cez Banku, Piešťany, Trebatice, Krakovany, Vrbové peletón 64. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska.

V Piešťanoch je dobrým a bezpečným miestom na pozorovanie cyklistických pretekov chodník okolo Krajinskej cesty. Polícia na nevyhnutný čas uzavrie aj Krajinský most. S dopravnými obmedzeniami musia v piešťanskom okrese vodiči rátať medzi 12.00 a 13.00 h.

„Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali pokyny policajtov ako aj ostatných osôb, ktorí budú zabezpečovať priebeh cyklistických pretekov a sobotný program prispôsobili plánovaným dopravným obmedzeniam. Rovnako tak žiadame aj majiteľov domácich zvierat, aby si riadne zabezpečili dvory, výbehy a oplotenia a zabránili tak ich neželaným útekom,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Tretia etapa pretekov Okolo Slovenska previedla v piatok cyklistov z Banskej Bystrice cez tri horské prémie až do Žiaru nad Hronom. V žltom drese sa druhýkrát prezentoval Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step).

Mladý Nemec však neprežíval dobrý začiatok tretej etapy. Hneď na prvej horskej prémii sa balík roztrhal a keďže musel Steimle riešiť mechanické problémy, ostal až v tretej skupine. Našťastie, pomerne rýchlo sa druhá a tretia skupina spojili a športový riaditeľ Brian Holm mu napokon na pomoc poslal štyroch kolegov. Vďaka ich usilovnej práci sa Nemec po hodine a pol vrátil do balíka.

Až potom sa tempo konečne zmiernilo a zrodil sa hlavný únik dňa. Boli v ňom Jenthe Biermans (Israel Start-Up Nation), Kristián Hočevar (Adria Mobil), Peter Kusztor (Novo Nordisk), Andrea Pietrobon (Cycling Team Friuli) a Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling). Najvyšší náskok kvinteta počas etapy bol päť minút. Na ich dobehnutí pracovali predovšetkým ľudia zo Sunwebu. Nico Denz mal veľkú šancu na žltý dres. Na rýchlostných prémiách zbieral bonifikácie najmä Biermans, ktorý bol dvanásty v celkovom poradí.

Najodolnejšími pretekármi z úniku boli Pietrobon a Andersen. Mladý Talian to ale v jednom z posledných kopčekov musel vzdať. Druhý menovaný sa pred cieľom dokázal osamostatniť a dlho trápil pelotón. Nór definitívne kapituloval až tri kilometre pred páskou. V hromadnom šprinte sa po prvej etape opäť radoval Estónec Martin Laas v službách Bory. Druhé pódium na pretekoch vybojoval Sean de Bie (Bingoal – Wallonie Bruxelles), tretí skončil David Van der Poel (Alpecin – Fenix).

Jannik Steimle mal ťažký deň, no v závere skončil piaty a keďže nechal za sebou Denza, žltý dres si oblečie aj v sobotu. Slušne šiel aj Lukáš Kubiš. Ako jediný slovenský pretekár sa udržal v balíku až do konca a napokon finišoval na devätnástom mieste. Martin Laas si na pódiu prevzal aj zelený dres. O definitívnej podobe celkového poradia sa rozhodne v sobotu, kedy je na programe záverečná etapa Okolo Slovenska.  

Zdroj: KR PZ Trnava, okoloslovenska.sk