Aktuality

Oheň na Červenej veži sa rýchlo šíril. Už je pod kontrolou

By 30. mája 2012No Comments

Z Červenej veže sa valil hustý dym, horel lesný porast. Hrozivo vyzerajúci požiar, ktorý vznikol 30. mája predpoludním dostali hasiči pod kontrolu asi po hodine. Pravdepodobne ho spôsobili bezdomovci.

[singlepic id=30321 w=320 h=240 float=left]Najväčšiu obavu o svoj majetok mal majiteľ blízkeho hotela Patrícia. Jeho zamestnanci si oheň všimli ako prví. Keďže sa v suchom poraste rýchlo šíril ihneď zavolali hasičov.

Jedno hasičské auto zasahovalo z cesty pod Červenou vežou, pričom premávku riadila polícia. Oheň sa však neustále rozširoval smerom hore. Podarilo sa ho zastaviť až pri ceste pod hotelom Patrícia. Hasičom pritom pomohol aj hydrant, ktorý tam je postavený.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=cXrcVAsUadY[/youtube]

„Išlo o požiar trávnatého zalesneného porastu, ktorý vznikol zavinením neznámou osobou,“ informoval mjr. Miroslav Pavlík z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch. Plochu, na ktorej sa horelo odhadol na 25 árov. Hasiči budú podľa jeho slov miesto monitorovať.

Podľa neoficiálnych informácií sa na mieste vzniku požiaru zdržiavali ľudia bez domova. Údajne tam bolo množstvo starého oblečenia, krabíc a iného ľahko horľavého materiálu. K rýchlemu rozšíreniu požiaru prispel aj suchý porast a popadané konáre stromov. Táto časť Červenej veže je dlhodobo neudržiavaná.

[nggallery id=1677]

Text, foto a video: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972