Odštartovala prehliadka SOČ. Šance majú aj Piešťanci

26. apríla 2012 Off Od

Až 272 študentov obhajuje 26. apríla v Piešťanoch svoje práce v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti. Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera a Stredná odborná škola záhradnícka sú miestom stretnutia najlepších stredoškolákov z celého Slovenska, ktorí súťažia v 17 odboroch.

[singlepic id=28705 w=320 h=240 float=left]Večer 25. apríla sa všetci študenti a hodnotiaci pedagógovia stretli v Dome umenia na otváracom galaprograme. Po dnešných obhajobách prác sa tam večer uskutoční vyhlasovanie výsledkov.

Podľa riaditeľky hotelovej akadémie Eleny Grúňovej je organizácia tohto podujatia pre Piešťany výnimočná: „Je to šanca ukázať sa v dobrom svetle po celom Slovensku.“ Podľa jej slov je dobré, že sa celoslovenské kolo SOČ koná v Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera (HAĽW), pretože škola sa práve pripravuje na 65. výročie vzniku. „Vznik hotelovej akadémie inicioval Ľudovít Winter podľa vzoru školy vo švajčiarskom Lausanne,“ povedala Elena Grúňová a dodala, že HAĽW, podobne ako Stredná odborná škola záhradnícka a ďalšie piešťanské školy majú v celoštátnom kole SOČ hneď niekoľko zástupcov. Ich šance zvíťaziť sú údajne veľmi dobré.

(mp)