Na polícii vypovedal muž podozrivý z vyvážania odpadu na čiernu skládku. Ako dlhoročný poľovník sa podľa vlastných slov o prírodu stará a neznečisťuje ju.

skladka

Vyplýva to z odpovede, ktorú dostala poslankyňa Eva Wernerová od náčelníka mestskej polície. Vďaka spolupráci s policajným zborom sa podarilo identifikovať majiteľa vozidla, ktoré bolo 6. augusta odfotené pri čiernej skládky na severnej hranici piešťanského katastra. Muža z Hornej Stredy vypátrali na základe štátnej poznávacej značky a predvolali na mestskú políciu.

„K danej veci do záznamu uviedol, že 6. augusta spolu s kolegami z Poľovníckeho združenie Bažant Horná Streda opravovali posed neďaleko miesta, kde bolo odfotené vozidlo. Nakoľko mali vedomosť, že na danom mieste sa nachádza skládka odpadu, vzali a naložili si pre spevnenie posedu kamene, kusy betónu a niekoľko zvyškov z pomníkov, ktoré menovaný odviezol k posedu a uložil okolo nosných stĺpov,“ informoval náčelník mestskej polície Marcel Mihálik.

Dodal, že majiteľ vozidla podozrenie z nelegálneho vývozu odpadu kategoricky odmietol, „nakoľko je členom poľovníckeho združenia, o prírodu sa stará a neznečisťuje ju.“

Za založenie nelegálnej skládky hrozí právnickým osobám pokuta do výšky 16 596 eur, fyzickým do 166 eur. Piešťanci majú právo vyvážať odpad do Zberného dvora zdarma. Ak objavia čiernu skládku môžu ju nahlásiť prostredníctvom služby TrashOut.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972