Connect with us

Aktuality

Odkaz z Hlohovca: „VÚC-ka zobuď sa!“

Published

on

V Hlohovci včera zhruba tri desiatky ľudí 15 minút prechádzali po prechode pre chodcov pri vstupe do mesta, čím zablokovali most ponad rieku Váh. Akciu organizovali ľudia zo združenia Fraštáčania, ktorí kandidujú za poslancov do VÚC Trnava a chceli ňou upozorniť na to, že Trnavský samosprávny kraj, do ktorého správy cesta patrí, roky nerieši problém kolabujúcej dopravy v Hlohovci. Odkaz z transparentov znel: „VÚC-ka zobuď sa!“

Cesta pred mostom v Hlohovci sa upcháva vozidlami najmä v ranných a popoludňajších špičkách, kedy v smere od Trnavy vznikajú dlhé kolóny. „Ukázalo sa to aj dnes, lebo už takýto malý protest spôsobil problémy na moste v Piešťanoch, kade sa vodiči snažili obísť zastavený úsek pred Hlohovcom. Aj to je dôkaz, že prípadný väčší kolaps na vjazde do Hlohovca spôsobený haváriou či poškodením mosta, bude mať dosah na celý región. Ospravedlňujeme sa vodičom za zdržanie, ale chceli sme na tento problém aj takto upozorniť – áno, práve teraz pred voľbami VÚC,“ napísali organizátori na svoju facebookovú stránku.

Advertisement
Hello GPT

Podľa vyjadrenia Jozefa Viskupiča organizátori pozvali na protest aj kandidátov na župana, preto prišiel. „Hlohovčania sa cítia akoby v kraji stáli na kraji a v zápchach. Riešenie a vyriešenie druhého mosta je presne to, kde VÚC má a musí pomôcť,“ vyjadril sa J. Viskupič.

Hlohovčania majú návrh ako riešiť situáciu a je zachytený aj v novom územnom pláne. Navrhujú odkloniť dopravu na Nitru a Topoľčany mimo terajší most výstavbou nového, išlo by o cestu v súbehu so železnicou.

Advertisement
Hello GPT

-th- Foto: fr, jv

 

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články