Connect with us

Aktuality

Odkaz pre starostu – Nevyriešené podnety sa kopia

Published

on

Portál Odkaz pre starostu vznikol vďaka iniciatíve Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť a jeho hlavným cieľom je pomôcť obyvateľom v komunikácii so samosprávou. Občania siedmych desiatok miest a obcí môžu vďaka nemu upozorniť úrady napríklad na čierne skládky, nečistoty v uliciach, poškodené dopravné značenie a rôzne ďalšie problémy. Súčasťou siete sú aj Piešťany, avšak komunikácia zodpovedných z mestského úradu s obyvateľmi v poslednej dobe stagnuje.

Na stránke Odkaz pre starostu postupne pribúda stále viac neriešených podnetov. Pri niektorých je zjednaná náprava, avšak zo strany samosprávy nie je odkomunikovaná. Za absentujúcu spätnú väzbu ohľadom podnetov je podľa našich informácií zodpovedná hovorkyňa mesta Eva Bereczová, ktorej sme ohľadom portálu poslali otázky. Odpoveď sme na ne doposiaľ nedostali, ani inú spätnú väzbu.

Advertisement
Hello GPT

Odkaz pre starostu funguje na území Slovenska už šesť rokov a celkom úspešne pomáha slovenským mestám oboznamovať sa s problémami, o ktorých by sa inak ich zástupcovia nemuseli dozvedieť. Vďaka tomuto neziskovému projektu tak mohli samosprávy vyriešiť množstvo podnetov zo strany obyvateľov. Konkrétne na území Mesta Piešťany sa celkovo jedná o viac ako 860 príspevkov, z ktorých Mestský úrad doposiaľ nevyriešil 251 sťažností.

Toto číslo je však nemusí byť presné, nakoľko v poslednom období sa vyskytlo viacero podnetov, ktorých vyriešenie na portál oznámili sami obyvatelia a nie samospráva. Jednalo sa napríklad o zametanie listov, opravu chodníka, nefunkčné osvetlenie pri obchodnom dome, či označenie parkoviska na stromoch.

Advertisement
Hello GPT

Takto vyzerá stav nahlásených podnetov za posledný mesiac, keď z ôsmych bol vyriešený len jeden a aj jeho nápravu oznámil sám obyvateľ mesta, ktorý predtým na problém upozornil. Evy Bereczovej sme sa pýtali napríklad na to, prečo neprebieha obojstranná komunikácia s portálom zo strany Mesta Piešťany, koľko podnetov zo stránky Mestský úrad za posledné dva mesiace vyriešil a tiež či sú pre samosprávu v Piešťanoch podnety od občanov potrebné a prospešné. V prípade, že obdržíme odpovede, zverejníme ich v ďalšom materiáli.

-lt/Zdroj, foto, grafika: Odkaz pre starostu-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články