K dispozícii sú ďalšie termíny na vakcináciu proti ochoreniu covid-19 v priestoroch piešťanskej polikliniky. Míňajú sa rýchlo.

Piešťanské vakcinačné centrum otvorili pre verejnosť prvýkrát v pondelok 1. februára. Odvtedy dostali prvú dávku vakcíny od konzorcia Pfizer-BioNTech stovky obyvateľov piešťanského regiónu. Aktuálne majú na ňu okrem zdravotníkov nárok aj ľudia nad 75 rokov.

Záujemcovia o očkovanie sa musia zaregistrovať cez formulár zverejnený na webovej stránke  www.korona.gov.sk. Na tejto adrese sú uvedené aj podmienky, ktoré musia spĺňať v zmysle národnej stratégie očkovania proti covid-19.

Okrem zdravotníkov a ľudí nad 75 rokov majú aktuálne nárok na vakcínu aj študenti zdravotníckych odborov, terénni pracovníci, zamestnanci mobilných odberných miest a zariadení sociálnych služieb.

Piešťanská poliklinika je v zozname vakcinačných centier uvedená od konca januára. Približne 1 200 termínov na očkovanie počas prvého februárového týždňa sa rýchlo minulo, vo štvrtok 4. februára dopoludnia boli k dispozícii stovky ďalších termínov na druhý februárový týždeň (8. až 11. 2.).

Vakcinácia verejnosti prebieha na treťom poschodí polikliniky (Rekreačná 2, Piešťany), ktorá patrí Nemocnici Alexandra Wintera. Na registráciu sú potrebné osobné údaje človeka, ktorý bude očkovaný, ale aj kontakt na blízkeho.

Potvrdenie s presným časom a unikátnym kódom (covid-19-pass) posiela Národné centrum zdravotníckych informácií prostredníctvom e-mailu aj SMS, preto jej nutné uviesť číslo mobilného telefónu, nie pevnej linky.

Seniorom v z Piešťan a okolia, ktorí nepracujú s počítačom alebo nemajú blízkych, ktorí by im formulár vyplnili, ponúklo pomoc združenie AkSen – aktívny senior. Záujemcovia ho môžu kontaktovať na tel. čísle 0948 113 933 alebo 0907153402. Združenie sídli v Apolin centre v budove Kúpeľnej dvorany – Kursalonu na Beethovenovej ulici 5 v Piešťanoch.

Rovnakú pomoc ponúka aj Trnavská arcidiecézna charita. Kontakt pre obyvateľov piešťanského regiónu je 0910 788 031. Pracovníci charity môžu osamelých seniorov, ktorým nemá kto pomôcť, na očkovanie sprevádzať.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972