Connect with us

Aktuality

Ocenili osobnosti kraja, sú medzi nimi aj Piešťanci

Published

on

Vo štvrtok 4. októbra boli udelené ocenenia  Trnavského samosprávneho kraja, ktoré získali  významné osobnosti a kolektívy. Ceny sú udeľované za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky vo vedeckej, technickej, umeleckej, športovej, publicistickej, verejnoprospešnej alebo inej činnosti. Medzi ocenenými boli aj traja Piešťanci – Magdaléna Rybáriková, Jaroslav Heler a Jozef Haring.

Návrhy na ocenenie mohla predkladať okrem odborných inštitúcií aj široká verejnosť. „Želám si, aby príklad ocenených bol spúšťačom pozitívnych zmien vo všetkých oblastiach života našej spoločnosti. Nech je táto udalosť bodom zlomu pre šírenie pozitívnej energie, skvelých výkonov a poctivej práce v celej našej župe,“ povedal Trnavský župan Jozef Viskupič.

Advertisement
Hello GPT

Ocenení Piešťanci pôsobia v rôznych oblastiach. Jaroslav Heler je rybárom telom i dušou.  Je dlhoročným vedúcim Detského rybárskeho krúžku pri Základnej škole vo Veľkých Kostoľanoch a na Základnej škole Mojmírova Piešťany. V týchto krúžkov združuje deti z viacerých rybárskych organizácii trnavského kraja a patrí k najväčším usporiadateľom detských rybárskych pretekov pre deti na Slovensku.

Tenistka Magdaléna Rybáriková mala v roku 2017 jednu zo svojich najlepších sezón. Vo Wimbledone to dotiahla do semifinále a sezónu končila na v rebríčku ITF na dvadsiatom mieste, čo je najlepšie postavenie v kariére. V deň odovzdávania ocenení oslávila tridsiate narodeniny. Pre športové povinnosti sa ho nemohla zúčastniť, tak ju zastúpila sestra.

Advertisement
Hello GPT

Ocenenie získal aj MUDr. Jozef Haring, PhD., ktorý je zástupcom riaditeľa pre liečebno-rehabilitačnú starostlivosť a štatutárnym zástupcom riaditeľa Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Univerzity Cyrila a Metoda. MUDr. J. Haring sa okrem výchovy študentov venuje aj vlastnej praxi v neurologickej ambulancii v Piešťanoch.


-th- Foto: TTSK

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články