Ocenenie Animátor Junior získal piešťanský skaut brat Mungo

Ocenenie Animátor Junior získal piešťanský skaut brat Mungo

16. decembra 2014 Off Od PNky.sk

Doma sme zapálili tretiu sviečku a v Kine Hviezda v Trnave už po ôsmykrát odovzdali ceny najaktívnejším dobrovoľníkom a obciam s najpriateľskejším vzťahom k mládeži v Trnavskom kraji. Za Animátora roka 2014 bol vyhlásený rodený Trnavčan, redaktor Hospodárskych novín a aktívny dobrovoľník Matej Gašparovič. Ocenenie Animátor Junior si odniesol skaut Matthias Jean Arnould z piešťanského 80. Zboru Ginko.

Ocenenie v kategórii Animátor Junior išlo do Piešťan slovenským skautom do 80. zboru Ginko

Odovzdávanie cien moderoval Martin Chynoranský z rádia Jemné

 „Animátor Junior má určite veľký význam. Je to vlastne budúcnosť dobrovoľníctva. Títo ľudia ponesú za nás pochodeň,“ zdôraznil na začiatku programu súčasný predseda Mestskej rady mládeže v Trnave, Rastislav Mráz. Matthias Jean Arnould pôsobi ako brat Mungo, vodca  1. voja vĺčat  a člen zboru Slovenského skautingu, 80. zbor Ginko v Piešťanoch, kde sa venuje najmä práci s včielkami a vĺčatami. „Deti-vlčiakov, učíme základným znalostiam v oblasti skautskej praxe, zákonu a kopu ďalších väčšinou formou hier,“ uvádza brat Mungo na stránke 80. zboru. Ide o deti vo veku od šesť do jedenásť rokov, ktoré sa stretávajú sa každý piatok na družinovkách a chodia aj na množstvo výletov.

2

REKLAMA
trhy slniecko

Animátorom roka 2014 sa stal redaktor Hospodárskych novín, ktorý sa venuje  ekonomike a investigatíve. Trnavský rodák Matej Gašparovič však funguje aj vo viacerých neziskových aktivitách „Ako malý som bol miništrant, čo bol u mňa prvý krok. Neskôr som si uvedomil generačnú dieru, ktorá nastala a cítil som sa za ňu zodpovedný. Husákove deti odišli a bolo s tým treba niečo spraviť. Založili sme združenie, ktoré sa zgrupuje okolo hrubého kostola v Trnave – spoločenstvo Hrubáci.

Organizátori Animátora roka –  Združenie pre podporu detí a mládeže v Trnavskom kraji, ktoré tvorí Rada mládeže Trnavského kraja a Trnavský samosprávny kraj udelili aj ďalšie ocenenia ako napríklad Pracovník s mládežou, ktoré získala Zuzana Balážová zo Skalice. Zuzana sa venuje najmä rómskym deťom. Ďalej ocenili dve obce z kraja, ktoré inšpiratívnym spôsobom spolupracujú s mládežou. S počtom obyvateľov do tisíc vyhrala obec Dolný Lopašov a z väčších obcí vyhrali Vlčkovce.

(Text a foto: Miroslava Dudášová- RMTK/red, foto: skautpn.wordpress.com)

REKLAMA

kava nealko