Aktuality

Obžalovaný v prípade zabitia Maduničana je na slobode

By 15. augusta 2013No Comments

Trnavský krajský súd koncom júna prepustil z väzby Františka B., ktorý bol spolu s Petrom H. obžalovaný v súvislosti so zabitím dôchodcu Andreja Poláka z Maduníc. Tragédia sa stala pred dvoma rokmi na tamojších Cibuľových slávnostiach.

[singlepic id=28088 w=320 h=240 float=right]Podľa hovorkyne krajského súdu Viktórie Kurucovej bol v jeho prípade prekvalifikovaný skutok zo zločinu zabitia na prečin výtržníctva, pri ktorom je maximálna lehota väzby jeden rok a tá už uplynula. „Ďalšie pojednávanie, kde sa rozhodne o odvolaní, bude 27. augusta na Krajskom súde v Trnave.“

Prípad sa ťahá už niekoľko rokov. Vo februári súd prvého stupňa posudzoval vinu oboch obžalovaných jednotlivo. Na základe toho znížil trest odňatia slobody pre Františka B. (na  snímke) na 9 rokov za zločin ublíženia na zdraví. Petrovi H. vymeral 13 rokov. V máji 2012 dostali takýto trest obaja.

Mladíci čelia obvineniu, že po Cibuľových slávnostiach v roku 2011 napadli dôchodcu Andreja Poláka, ktorý sa vracal domov z obecných osláv. Muž zomrel o dva týždne neskôr na následky brutálneho útoku. Predtým podľa niektorých svedkov obžalovaní vykrikovali rasistické nadávky a vyhrážky. Počas procesu obaja rasový motív odmietali a tvrdili, že nie sú Rómovia.

Proces sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia, nakoľko ho bezpečnostné zložky vyhodnotili ako rizikový. Na pojednávaní v apríli minulého roku dohliadali na poriadok aj kukláči a psovodi.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972