Na pozemku vedľa zimného štadióna, kde by malo vyrásť Paralympijské centrum, zaujal obyvateľov Piešťan pracovný ruch. Robotníci klčovali náletové dreviny, ktorými parcela zarástla. Podľa predsedu Slovenského paralympijského výboru Jána Riapoša aktuálne prebieha príprava pozemku pre prípadný začiatok výstavby centra na nadchádzajúcu jar.

Ilustr. foto

 

Pripravujeme pozemok, ak by sme chceli na jar začať s výstavbou. Deje sa tak v spolupráci s naším susedom a s ohľadom na jeho aktivity, čiže pozemok sa pripravuje na ďalší postup,“ odpovedal na naše otázky ohľadom aktuálnych činností Ján Riapoš.

Termínov na začiatok výstavby bolo niekoľko. Naposledy sa vyjadril predseda SPV na jeseň v roku 2018 slovami: „Dnes finalizujeme celú architektonickú časť s ohľadom na nové technológie, realizoval sa nový geologický prieskum s ohľadom spodnej vody , čo nám skomplikovalo zámer vybudovania podzemných garáži pod celým centrom nakoľko spodná voda je o 1 meter vyššie ako uvádzali predchádzajúce. Všetky tieto práce odhadujem, že budú trvať do konca roka 2018 a na jar 2019 chceme začať stavať.“ V článku z jesene 2018 zhrnul aj genézu projektu.

Na aktuálnu otázku, či je budúcoročná jar reálnym termínom, Ján Riapoš reagoval slovami: „Tak viete, nerád si dávam nejaké termíny. My vždy na tom pracujeme, snažíme sa, aby ten projekt bol dokončený.

Čo všetko má byť v budúcom centre?

Podľa slov J. Riapoša do konca novembra by mala byť zverejnená nová stránka projektu, kde budú aj aktuálne vizualizácie, ako by mala stavba vyzerať.

Na jestvujúcej stránke www.paralympijskecentrum.sk je zverejnený bussines plán z novembra 2018. Podľa neho má mať budúca športová hala 2 tenisové ihriská, 3 stolnotenisové a 1 univerzálne ihrisko  pre hádzanú, volejbal, či iné športy. Hľadisko má pri športových podujatiach poňať približne 700 divákov a 82 vozičkárov. Univerzálna sála má plánovanú kapacitu 1.880 divákov a 102 vozičkárov.  Ďalšou časťou má byť kondično-rehabilitačné centrum.

V budúcom Paralympijskom centre má byť tiež deväť 1,5 izbových bytov,  päť dvojizbových a jeden štvorizbový apartmán. Celkovo má byť v centre prechodne ubytovaných  27 až 32 osôb. Súčasťou projektu má byť aj 3 izbový byt správcu s dvojgarážou.  Investícia do realizácie projektu má dosiahnuť výšku 30 mil. eur.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972