Dopravná situácia v Piešťanoch bola v poslednom období značne komplikovaná v súvislosti s výstavbu svetelného semaforu pri novovznikajúcej predajni Lidl na Bratislavskej ulici. Jednosmerná premávka zapríčiňovala kolóny dlhé od pumpy Slovnaft až po reštauráciu Vinohrad. Cesta je momentálne priechodná, ale semafor ešte nie je uvedený do prevádzky a viacerí čitatelia vyjadrili svoje obavy z kolapsu dopravy a tvorby kolón v tomto úseku. Podobných problémových miest v meste je však viac.

20151007_162212_resize

Úsek Bratislavskej ulice bol nadmerne zaťažený najmä v čase dokončovania semaforov, kedy bola doprava možná len v jednosmernej prevádzke a riadená svetelnou signalizáciou.  Keď z chodníka pri novej križovatke vznikla bezbariérová betónová rampa, ktorá umožní chodcom dostať sa na úroveň vozovky a prejsť cez priechod pre chodcov k predajni Lidl, viacerí obyvatelia vyjadrili obavy z kolón.

Ďalším predimenzovaným miestom je Brezová a Komenského ulica v čase rannej špičky, kedy privážajú rodičia deti do školy. Ulice sú preplnené vozidlami a ťažko priechodné. Tento úsek navyše v poslednom čase používali vodiči snažiaci sa vyhnúť preplnenej Bratislavskej ulici, čo dopravu ešte viac skomplikovalo.

IMG_1829_resizeJeden z obyvateľov mesta napríklad v stredu zaregistroval v kolóne hasičské vozidlo, v úseku smerom na Drahovce, ktoré uviazlo na viac ako 5 minút. V prípadoch ohrozenia života, kedy rozhodujú minúty by takéto meškanie mohlo mať fatálne následky. „Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch nemá doposiaľ s uvedenou križovatkou žiadne negatívne skúsenosti, ktoré by ovplyvňovali výkon zásahovej činnosti,“ uviedol v stanovisku riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch, Peter Galbo.

20151007_162028_resize_resize_resize

„Krajský dopravný inšpektorát preštudoval celú projektovú dokumentáciu a podával stanoviská k jej jednotlivým častiam. Vo vydanom stavebnom povolení je presne upravené riešenie dopravného napojenia. Koncom minulého týždňa sa pri budovaní jazdného pruhu tvorili kolóny, avšak od pondelka už tieto problémy neevidujeme,“ reagovala na otázku ohľadom situácie na Bratislavskej ulici Martina Kredatusová – vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

IMG_1868_resize

Podľa stanoviska Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra by sa dalo predísť dopravným problémom, ak bude cestná svetelná signalizácia skoordinovaná s vedľajšou križovatkou.

Doprava v čase popoludňajšej špičky však viazne aj v iných častiach mesta. Napríklad pri kruhovom objazde na Krajinskej ulici pred mostom smerujúcim na Banku. Včera okolo 16:00 sme v kolóne napočítali viac ako 40 vozidiel. Problémovým je v čase špičky aj výjazd z Komenského na Krajinskú ulicu a tiež prejazd Rastislavovej ulice.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972