Okrem prijatého opatrenia vlády o zatvorení prevádzok v nedeľu, či vyhradených nákupných hodín pre seniorov, obchodné siete zavádzajú aj ďalšie vlastné úpravy. Viacero reťazcov pristúpilo v posledných dňoch napríklad k dočasnej zmene otváracích hodín v jednotlivých prevádzkach. Ak si teda plánujete popoludňajšie nákupy, pre istotu si overte aktuálnu situáciu.

Predajné časy skrátilo už pred časom Tesco. „Z dôvodu mimoriadnej situácie na Slovensku budú hypermarkety a čerpacie stanice Tesco otvorené od 7.00 do 21.00. V menších predajniach, supermarketoch a prevádzkach Tesco Expres si budete môcť nakúpiť od 7.00 do 20.00. Zmena sa týka pracovných dní aj víkendov,“ píše na svojej stránke na sociálnej sieti. Aj Billa Slovensko pristúpila k úprave otváracích hodín. Piešťanské predajne na Nitrianskej ulici v Auparku a na Krajinskej sú po novom otvorené do 19-tej.  

Čas na nákupy obmedzuje tiež Lidl a Kaufland. „Situácia nie je ľahká pre nikoho. Chceli by sme Vás v preto požiadať o pochopenie a ohľaduplnosť. Ak teraz nenájdete na našich pultoch vždy tie výrobky, ktoré by ste chceli a v takých množstvách ako by ste si predstavovali, je nám to ľúto. Rovnako nás mrzí ak musíme z prevádzkových dôvodov obmedziť prípravu pečiva Priamo z pece. V niektorých predajniach sme museli skrátiť otváracie hodiny. Robíme naozaj všetko, čo je v našich silách, aby sme situáciu zvládli a boli tu pre Vás. Skrátili sme otváracie hodiny našich predajní, od pondelka budú všetky otvorené maximálne do 20:00,“uvádza na svojej facebookovej stránke Lidl Slovensko.  Lidl na ulici A. Hlinku v OD Prior má otvorené dokonca len od siedmej ráno do šiestej popoludní.  Kaufland skrátil večerné otváracie hodiny do 20,00 h.

Hoci informácie o úprave času predaja sme na stránkach 101 drogérie nenašli, prevádzka v Priore bola v utorok 24. marca už po piatej zatvorená. Rovnako i dm drogerie markt v nákupnom stredisku Kocka, ktorá má podľa informácií na stránke mojadm.sk upravené otváracie hodiny od utorka do piatka od 08:00  do 16:00 hod, sobota: od 08:00 do  12:00 hod, pondelok: od 08:00 do 18:00 hod. Dm-ka na Nikola Teslu by mala byť otvorená v utorok až piatok od 9:00 do 18:00 h a v pondelok do 20:00 h.  Všetky predajne tejto siete budú v nedeľu zatvorené. „Milí naši zákazníci, takmer všetky naše dm predajne pre vás ostávajú naďalej otvorené, avšak v niektorých prípadoch sme museli pristúpiť k zmene otváracích hodín. Aktuálnu otváraciu dobu môžete sledovať na stránke www.mojadm.sk. Veľmi nám záleží na tom, aby sme pre všetkých zabezpečili dostatočnú dostupnosť produktov dennej spotreby. Preto spolu s našimi dodávateľmi hľadáme riešenia pre zabezpečenie tovaru. Veľmi pekne vás prosíme, berte ohľad na našich spolupracovníkov, ktorí sa vám v tejto situácii v čo najväčšej miere snažia vyjsť v ústrety a pomôcť vám,“ oslovuje zákazníkov sieť drogérií na facebookovej stránke.  
Drogérie Teta na Námestí SNP v Piešťanoch zatvára od pondelka do piatka už o 17-tej hodine a v sobotu o pol dvanástej. Skrátené hodiny má aj celé nákupné centrum Aupark.

Obchodníci zároveň oceňujú prácu svojich zamestnancov, vyzývajú zákazníkov k ohľaduplnosti ako aj k dôslednému dodržiavaniu hygienických a bezpečnostných opatrení v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu, spôsobujúceho ochorenia COVID-19.

 

-red- Ilustračné foto a zdroje: facebook.com/lidlslovensko, www.auparkpiestany.sk vlada.gov.sk, facebook.com/tescosk, www.kaufland.sk, mojadm.sk, www.tetadrogerie.sk, www.billa.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972