Connect with us

Aktuality

Obchodníci dočasne skracujú otváracie hodiny aj cez týždeň

Published

on

Okrem prijatého opatrenia vlády o zatvorení prevádzok v nedeľu, či vyhradených nákupných hodín pre seniorov, obchodné siete zavádzajú aj ďalšie vlastné úpravy. Viacero reťazcov pristúpilo v posledných dňoch napríklad k dočasnej zmene otváracích hodín v jednotlivých prevádzkach. Ak si teda plánujete popoludňajšie nákupy, pre istotu si overte aktuálnu situáciu.

Predajné časy skrátilo už pred časom Tesco. „Z dôvodu mimoriadnej situácie na Slovensku budú hypermarkety a čerpacie stanice Tesco otvorené od 7.00 do 21.00. V menších predajniach, supermarketoch a prevádzkach Tesco Expres si budete môcť nakúpiť od 7.00 do 20.00. Zmena sa týka pracovných dní aj víkendov,“ píše na svojej stránke na sociálnej sieti. Aj Billa Slovensko pristúpila k úprave otváracích hodín. Piešťanské predajne na Nitrianskej ulici v Auparku a na Krajinskej sú po novom otvorené do 19-tej.  

Čas na nákupy obmedzuje tiež Lidl a Kaufland. „Situácia nie je ľahká pre nikoho. Chceli by sme Vás v preto požiadať o pochopenie a ohľaduplnosť. Ak teraz nenájdete na našich pultoch vždy tie výrobky, ktoré by ste chceli a v takých množstvách ako by ste si predstavovali, je nám to ľúto. Rovnako nás mrzí ak musíme z prevádzkových dôvodov obmedziť prípravu pečiva Priamo z pece. V niektorých predajniach sme museli skrátiť otváracie hodiny. Robíme naozaj všetko, čo je v našich silách, aby sme situáciu zvládli a boli tu pre Vás. Skrátili sme otváracie hodiny našich predajní, od pondelka budú všetky otvorené maximálne do 20:00,“uvádza na svojej facebookovej stránke Lidl Slovensko.  Lidl na ulici A. Hlinku v OD Prior má otvorené dokonca len od siedmej ráno do šiestej popoludní.  Kaufland skrátil večerné otváracie hodiny do 20,00 h.

Hoci informácie o úprave času predaja sme na stránkach 101 drogérie nenašli, prevádzka v Priore bola v utorok 24. marca už po piatej zatvorená. Rovnako i dm drogerie markt v nákupnom stredisku Kocka, ktorá má podľa informácií na stránke mojadm.sk upravené otváracie hodiny od utorka do piatka od 08:00  do 16:00 hod, sobota: od 08:00 do  12:00 hod, pondelok: od 08:00 do 18:00 hod. Dm-ka na Nikola Teslu by mala byť otvorená v utorok až piatok od 9:00 do 18:00 h a v pondelok do 20:00 h.  Všetky predajne tejto siete budú v nedeľu zatvorené. „Milí naši zákazníci, takmer všetky naše dm predajne pre vás ostávajú naďalej otvorené, avšak v niektorých prípadoch sme museli pristúpiť k zmene otváracích hodín. Aktuálnu otváraciu dobu môžete sledovať na stránke www.mojadm.sk. Veľmi nám záleží na tom, aby sme pre všetkých zabezpečili dostatočnú dostupnosť produktov dennej spotreby. Preto spolu s našimi dodávateľmi hľadáme riešenia pre zabezpečenie tovaru. Veľmi pekne vás prosíme, berte ohľad na našich spolupracovníkov, ktorí sa vám v tejto situácii v čo najväčšej miere snažia vyjsť v ústrety a pomôcť vám,“ oslovuje zákazníkov sieť drogérií na facebookovej stránke.  
Drogérie Teta na Námestí SNP v Piešťanoch zatvára od pondelka do piatka už o 17-tej hodine a v sobotu o pol dvanástej. Skrátené hodiny má aj celé nákupné centrum Aupark.

Obchodníci zároveň oceňujú prácu svojich zamestnancov, vyzývajú zákazníkov k ohľaduplnosti ako aj k dôslednému dodržiavaniu hygienických a bezpečnostných opatrení v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu, spôsobujúceho ochorenia COVID-19.

 

-red- Ilustračné foto a zdroje: facebook.com/lidlslovensko, www.auparkpiestany.sk vlada.gov.sk, facebook.com/tescosk, www.kaufland.sk, mojadm.sk, www.tetadrogerie.sk, www.billa.sk

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články