O všetkých zastávkach vlakov RegioJet ešte nie je rozhodnuté

O všetkých zastávkach vlakov RegioJet ešte nie je rozhodnuté

5. augusta 2014 Off Od

V desiatke staníc medzi Bratislavou a Košicami, ktorých zoznam bol včera zverejnený, Piešťany nefigurujú. Podľa informácií od súkromného vlakového dopravcu nie je nič stratené.

regiojet2

RegioJet chce ponúknuť alternatívne vlakové spojenie dvoch slovenských metropol koncom tohto roka. Pravda.sk zverejnila zoznam staníc, v ktorých budú jeho žlté vlaky stáť. Sú to Bratislava, Trnava, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad-Tatry, Kysak, Košice.

Podľa Petry Novákovej zo spoločnosti RegioJet ide iba o základné body cestovného priadku, ktorý je zatiaľ iba v procese tvorby. Ďalšie stanice sa v ňom ešte môžu objaviť. Rokovania s piešťanskou radnicou podľa jej slov ešte nie sú uzavreté.

Český dopravca chce na linke Bratislava – Košice prevádzkovať štyri páry spojov denne. Cestujúcich láka na nízke cen, rýchlosťou prepravy a špičkové služby. Vo vlaku dostanú napríklad kávu a ďalšie nápoje zdarma, budú mať prístup na internet, možnosť sledovať filmy, čítať dennú tlač a kúpiť si občerstvenie. Každý vagón má mať svojho stevarda alebo stevardku, ktorí sa budú starať o komfort cestujúcich.

Text: Martin Palkovič Foto: regiojet.sk