Píše tak, aby v knihe bolo trochu smradu aj vôneTrnavský samosprávny kraj ponúkal v predchádzajúcom období spolu s inými nehnuteľnosťami v obchodnej verejne súťaži aj piešťanskú Vilu Löger. V nej o tento objekt, ktorého hodnota bola vyčíslená znalcom na 795-tisíc eur, neprejavil nikto záujem. Krajský šéf Tibor Mikuš už vo februári avizoval, že vila sa predávať nebude, kedže má o ňu záujem Mesto Piešťany a je ochotný čakať, či sa podarí  nájsť jej zmysluplné využitie, ktorého realizácia by mohla byť financovaná z eurofondov.

internat spse

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

„Čo sa týka Vily Löger, tak v materiáloch, ktoré sme prerokovávali v stredu na zastupiteľstve bolo vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže 20. kolo, kde bola zaradená aj Vila Löger. Na túto ponuku nikto nereagoval, nikto neposlal ponuku na odkúpenie. To znamená, že nikto nemal záujem kúpiť túto vilu. Na základe stretnutia a požiadavky poslancov mestského zastupiteľstva v Piešťanoch bol primátor Miloš Tamajka poverený požiadať predsedu TTSK Tibora Mikuša o nezaradenie tejto vily do ďalšieho kola obchodnej verejnej súťaže, čo sa aj stalo, keďže ďalším bodom rokovania v stredu bolo vyhlásenie 21. kola ponukového konania, kde sa už Vila Löger v ponuke nie je. Takže obavy niektorých poslancov ako aj verejnosti, ktorá sa obávala predaja a možného nevhodného využitia resp. chátrania tejto budovy podobne ako sa stalo so Slovanom alebo Lipou momentálne nehrozí,“ informoval krajský poslanec Jozef Drahovský.

Podľa jeho slov je však teraz dôležité, čo navrhne Mesto Piešťany kraju, keďže o budovu prejavilo záujem. „Myslím si, že preto by malo v blízkej dobe znova dôjsť k prerokovaniu aj tohto problému na pôde mesta. Buď priamo na zastupiteľstve budúci štvrtok alebo na neformálnom stretnutí primátora s poslancami, podobne ako to bolo v minulosti. Aby nenastala situácia, ktorú spomínal aj predseda kraja Mikuš, že táto budova začne chátrať z dôvodu nevyužívania,“ dodal J. Drahovský.

Poslankyňa Iveta Babičová po rokovaní trnavského krajského zastupiteľstva povedala pre Piešťany TV, že osobne iniciovala stretnutie riaditeľa Balneologického múzea Vladimíra Krupu s riaditeľom Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej a prehliadku objektu. Podľa nej, ak by sa múzeum presťahovalo do Vily  Löger, získalo by samé plusové body. „Boli by vo vlastnej nehnuteľnosti, mohli by sa uchádzať o podporu aj z rôznych grantov. Po druhé boli by na lepšom mieste, boli by blízko dve časti múzea, kde jedna je v Kursalone a druhá by bola vo Vile  Löger. Bolo by to, dá sa povedať na úplne ideálnom mieste na pešej zóne,“ domnieva sa I. Babičová.

-th-, Foto: mp

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972