Po výmene vedenia Gymnázia Pierra de Coubertina sa chystá zmena aj vo funkcii riaditeľa Strednej priemyselnej školy elektronickej. Milana Tupého by mal nahradiť Jozef Kolník. Definitívne rozhodnutie je na predsedovi Trnavského samosprávneho kraja Tiborovi Mikušovi.

[singlepic id=25888 w=320 h=240 float=left]Skúsený pedagóg Jozef Kolník doteraz na SPŠE pôsobil ako telocvikár. Rada školy, ktorá je zároveň výberovou komisiou pri obsadzovaní postu riaditeľa, mu 16. mája odovzdala väčšinu hlasov. O funkciu sa podobne ako na gymnáziu uchádzali dvaja kandidáti.

Riaditeľkou Gymnázia Pierra de Coubertina sa má na základe rozhodnutia výberovej komisie stať Miroslava Hanková. V oboch prípadoch ide o návrh, ktorý musí podľa zákona odobriť zriaďovateľ, teda Trnavský samosprávny kraj.

Na otázku, či bude TTSK návrhy výberových komisií akceptovať, odpovedal jeho hovorca Patrik Velšic neurčito: „Vo veci vymenúvania riaditeľa školy vystupuje za zriaďovateľa predseda samosprávneho kraja.“

Súčasní riaditelia sú podľa jeho slov vo funkcii do 30. júna. Definitívne rozhodnutie o tom, kto bude viesť SPŠE a Gymnázia Pierra de Coubertina padne zrejme až počas prázdnin.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972