O piešťanské letisko, ktoré sa dostalo v predošlých rokoch do ekonomických problémov prejavili okrem troch investorov, ktorých spomínal župan Viskupič začiatkom tohto roka, aj spoločnosti zo Spojených arabských emirátov. Dnes o možnostiach rokovali s vedením kraja a letiska.

Foto: Letisko Piešťany

„Piešťanskému letisku by mohlo svitnúť na lepšie časy. Záujem o spoluprácu prejavili spoločnosti zo Spojených arabských emirátov, pričom delegácia z tejto krajiny pricestovala aj na rokovanie s vedením Trnavského samosprávneho kraja. S návrhom na stretnutie župu kontaktovali ministerstvo vnútra a ministerstvo dopravy,“ informoval hovorca TTSK Patrik Velšic v tlačovej správe, ktorú dnes zaslal médiam.

Trnavský župan Jozef Viskupič podľa nej prezentoval záujem o rozvoj turizmu v kraji a otvorenosť pre rokovania v tejto veci. Hostia Hamad Obaidalla (obchodný riaditeľ Fly Dubai), Ahmed Al Qubaisi (zástupca spoločnosti Etihad aviation group) a Ahmed Al Shehhi (riaditeľ ekonomickej a politickej sekcie veľvyslanectva SAE vo Viedni) chcú podľa zaslaných informácií rozširovať svoje aktivity v oblasti cestovného ruchu a monitorovali možnosti aj v trnavskej župe. „V rámci diskusie bolo témou i využitie letiska v Piešťanoch nielen pre charterové lety, zástupcovia delegácie skúmali aj možnosti pre prípadné vytvorenie pravidelnej linky. Išlo by nielen o klientov pre piešťanské kúpele, ale tiež pre ďalšie destinácie v kraji, čo pomôže aj turistickému ruchu,“ informoval Patrik Velšic.

Spoločnosť Etihad Airways v roku 2014 kúpila 49 percent akcií v leteckej spoločnosti AlItalia, čím ju zachránila od krachu. Partnerom je aj pre ďalšie spoločnosti, napríklad Air Berlin, Air Serbia, Air Seychelles, India Jet Airways, či Darwin Airline.

„Hostia tiež prezentovali aj záujem investovať do letiska. Župa vlastní okolo letiskovej plochy i ďalšie pozemky, je teda možné ešte predĺžiť a rozšíriť pristávaciu dráhu, čím sa otvoria ďalšie možnosti,“ poznamenal župan J. Viskupič, ktorý úvodné rokovania považuje za úspešné a bude čakať na návrhy druhej strany.

-red/TS TTSK- Foto: Letisko Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972