Testovanie zabezpečované Národným ústavom reumatických chorôb nebude prebiehať cez víkend ani počas štátneho sviatku 17. novembra. Hasičskí zdravotníci v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Piešťany robia testy aj v sobotu.

Počas prvých päť dní si pred Národným ústavom reumatických chorôb v Piešťanoch nechalo spraviť antigénový test 907 ľudí, pričom 19 z nich malo pozitívny výsledok. NÚRCH zároveň informoval, že počas najbližšieho víkendu ani počas štátneho sviatku 17. novembra nebudú jeho zdravotníci testy vykonávať.

Naopak, ministerstvo vnútra oznámilo, že hasičskí záchranári budú robiť stery z nosohltanu za účelom vyhodnotenia pomocou antigénového testu okrem pracovných dní aj každú sobotu až do odvolania.

Na antigénový test môže prísť každý bez udania dôvodu a je zdarma. V Mestskom kultúrnom stredisku Piešťany (Ulica A. Dubčeka 27) sa testuje v pondelok až sobotu od 12.00 do 20.00 h a pred Národným ústavom reumatických chorôb (Nábrežie I. Krasku 4) v pondelok až piatok (okrem štátneho sviatku) od 10.00 do 13.00 h.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: NÚRCH

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972