Minulú sobotu sa upratovanie Vážskeho ostrova núdznymi pre nepriazeň počasia neuskutočnilo, avšak obyvatelia piešťanského azylového domu Domum nezaháľali. Keďže vonku pršalo spolu s dobrovoľníkmi sa pustili do upratovania spoločných priestorov zariadenia. V sobotu 25. marca sa zapoja i do brigády v lokalite Prúdov pri Váhu. Zraz je o 10.00 h na Železnom moste.

V januári počas najväčších mrazov sa Piešťanoch rozdávala Polievka zo srdca. Za aktivitou, ktorú inicioval dekan Jozef Gallovič, stáli hlavne aktívni dobrovoľníci z farnosti sv. Cyrila a Metoda. Teraz prichádzajú s novým projektom. Núdznych a bezdomovcov chcú zapojiť do verejnoprospešných prác, a tak ich postupne vťahovať späť do štandardného života.

Prvá brigáda bola naplánovaná na minulú sobotu, ale práce vonku prekazil dážď. Napriek tomu sa nezaháľalo a obyvatelia azylového domu Domum spolu s dobrovoľníkmi sa pustili do upratovania zariadenia. Odmenou im bola polievka uvarená piešťanskou reštauráciou Le Griffon.

Čistenie Vážskeho ostrova  konkrétne štrkových pláží a Vrbiny v blízkosti Prúdov smerom ku kynologickému areálu sa uskutoční v sobotu 25. marca.  Zraz je v sobotu o 10:00 h pri Železnom moste v blízko azylového domu Domum.  Zapojiť by sa mali bezdomovci i ďalší núdzni, pričom vítaní sú aj obyvatelia Piešťan, ktorým záleží na čistote lokality, ktorú v lete na kúpanie využíva množstvo domácich. Odmenou núdznym bude opäť teplá polievka a chlieb od jednej z najlepších reštaurácií v Piešťanoch a pre deti bude motiváciou Pizza od Páva. Motiváciou pre ľudí, ktorí už nemajú príliš veľké pracovné návyky budú i hodnotnejšie potravinové balíčky zozbierané Trnavskou arcidiecéznou charitou. Do projektu sa zapojili tiež piešťanské firmy Emaila a iFocus, s ktorými budú dobrovoľníci spolupracovať i na ďalších  projektoch, ak sa táto aktivita osvedčí a svojou súčinnosťou ho podporuje aj piešťanská samospráva.

Ak chcete túto aktivitu podporiť, pomôcť môžete trvanlivými potravinami. „Budeme vďační za akúkoľvek pomoc od ľudí či od firiem – pomôžu najmä trvanlivé potraviny- paštéty, konzervy, toaletný papier a podobne. Priniesť ich môžete do Centra pomoci človeku Piešťany na A. Hlinku č. 41 vedľa Materského centra Úsmev, alebo môžete volať na 0905 117762,“ hovorí dobrovoľníčka Ivana Schedlingová.
Pomocou je i zdieľanie správy na Facebooku či oslovenie núdznych, ktorých stretnete, aby vedeli, že sa takáto akcia bude diať.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972