Connect with us

Aktuality

Nový župan Viskupič pomenoval piešťanské letisko ako prvú z priorít

Published

on

Novým županom sa stal Jozef Viskupič. Jeho prvá reakcia bola, že voliči zvolili alternatívu proti zlodejom. Voľby boli podľa neho referendom o tejto alternatíve. Ako odpoveď na otázku čo bude treba prvé konkrétne riešiť, zaznelo Letisko Piešťany. Podľa Viskupiča kraj dostáva od Tibora Mikuša v zlom stave. Tibor Mikuš rešpektuje výsledok, avšak spochybňoval spôsob, akým bol dosiahnutý.

„Moje prvé kroky povedú k samosprávam, teda k starostom a primátorom, pretože sme hovorili o otvorenom a transparentnom župnom úrade. Aby dávala samospráva logiku a zmysel, tak župan musí ťahať za jeden koniec so všetkými primátormi a starostami. Tú logiku má dávať hlavne pre občanov. To znamená ak sa spojíme ak tu nebude ignorácia krajského mesta, primátorov okresných miest, starostov mnohých dedín, ktorých sme stretávali počas kampane, tak z neviditeľného Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stane úrad, ktorý bude starostom a primátorom pomáhať,“ povedal v rozhovore nový župan.

Advertisement
Hello GPT

Na otázku čo je prvé čo treba v kraji riešiť J.  Viskupič odpovedal: „Máme tu niekoľko nášľapných mín. Myslím si, že pán župan Mikuš nám odovzdáva kraj v nedobrom stave. To znamená letisko Piešťany, to znamená vypuklý problém s internátom vo Voderadoch, znamená to vysoký dlh a znamená to aj vypuklé dopravné problémy, ktoré máme v Hlohovci a Senici. Toto budú priority, ktoré budeme riešiť už aj v zmysle agenedy.“

Jozef Viskupič potvrdil, že sa vzdá poslaneckého mandátu v NRSR, tak ako to sľúbil pred voľbami v prípade, že vyhrá. Po úspešných voľbách chce ešte splniť dva sľuby, ktoré dal sám sebe a manželke. Dokončiť balkón na bytovke, ktorú práve dozatepľovali a zabezpečiť novú umývačku riadu, ktorá sa im pokazila v priebehu kampane a nebol čas ju riešiť.

Advertisement
Hello GPT

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu, rovnako ako vyjadrenie Veroniky Remišovej:

Advertisement
Hello GPT

Pre médiá sa vyjadril aj končiaci župan Tibor Mikuš. Na otázku o porážke od Viskupiča T. Mikuš reagoval: „Myslím, že to bola manipulácia s mienkou občanov. Občan zrejme nevidí prácu, ktorá bola urobená, ale verí osočovaniu a nepravdám. Rešpektujem výsledok, ale otázka je ako bol dosiahnutý. Tým sa budú zaoberať mnohí, možno aj vy, neskoršie.“ Tibor Mikuš každému praje, aby v dobrej práci pokračoval a dosahoval aspoň také výsledky ako on. Podľa T. Mikuša zaznievali v televíznych debatách klamstvá a vraj sa treba pozrieť aj na to, čo sa dialo na sociálnych sieťach.

Jedna z redaktoriek sa tiež končiaceho župana spýtala na 60 miliónový dlh Trnavského samosprávneho kraja. „Prosím vás pekne, zrejme neviete nič o investovaní. Ja o tom niečo viem. Treba peniaze investovať do toho čo potrebuje občan a to sme robili. Dlh je na úrovni 35 percent, takže sme vo vynikajúcom stave,“ reagoval T. Mikuš.

Advertisement
Hello GPT

-th- Video: TA3 Foto: -th-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články