Aktuality

Nový povrch Bratislavskej cesty už opravujú

By 25. júna 2013No Comments

Neuplynul ani rok od dokončenia rozsiahlej rekonštrukcie dvoch úsekov cesty I/61 a vznikajúce výtlky si vyžiadali opravu. Stavebné práce, začali včera a potrvajú niekoľko dní. Pri vjazde na sídlisko Adam Trajan preto platia dopravné obmedzenia.

[singlepic id=44470 w=520 h=340 float=center]

 

Maximálna povolená rýchlosť je znížená na 30 km/h, vypnutá je svetelná signalizácia a jazdných pruhov je menej. Rekonštrukcia niekoľkých častí vozovky odštartovala v pondelok 25. júna vyfrézovaním poškodeného povrchu. Podľa našich informácií by mala byť hotová v najbližších dňoch.

Reklamáciu poškodenej cesty avizovala Slovenská správa ciest už v marci. „Výtlky vznikli na novom koberci, ktorý sme realizovali v rámci akcie Eliminácie bezpečnostných rizík na cestách I. tried v Trnavskom a Nitrianskom kraji, vzťahuje sa na ne záručná lehota a budeme to u zhotoviteľa reklamovať,“ uviedla vtedy hovorkyňa.

Oprava dvoch úsekov cesty I/61 vedúcej cez Piešťany financoval štát prostredníctvom eurofondov. Ešte pred dlho odkladaným začiatkom stavebných prác vyčíslili zástupcovia SSC náklady na opravu približne dvoch kilometrov cesty na 533-tisíc eur.

[nggallery id=2365]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972