V nedeľu 7. mája sa veriaci po dopoludňajšej svätej omši vybrali na cintorín. Dekan Jozef Gallovič posvätil nový drevený kríž, ktorý osadili dobrovoľníci v hustom daždi ešte 18. marca. Štvormetrový kríž z borovicového dreva osvetľuje v noci LED pás. Iniciátorom zhotovenia nového kríža je zástupca starostky Jaroslav Vido.

Pod stav starého kríža sa podpísal zub času, drevo bolo zhnité a symbol kresťanstva začal byť nestabilným. S prácami na novom kríži sa začalo ešte v decembri minulého roka. Podieľala sa na nich desiatka dobrovoľníkov – od miestneho stolára cez kostolníka po zástupcu starostky. „S osadením kríža a celkovo s prácou som spokojný. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa aj napriek silnému dažďu zúčastnili na osádzaní krížu,“ povedal bananský kostolník Dominik Jánoška.

Po osadení pribudla na kríž socha Ježiša Krista, podzemná časť bola zaliata betónom a miestni chlapi s obecným elektrikárom natiahli elektrický kábel, ktorý napája osvetlenie po obvode kríža. Členovia klubu dôchodcov zas vysadili pred krížom kvety a upravili jeho okolie.

„Chcem sa poďakovať všetkým tým, ktorí sa pričinili o to, že tu tento nový kríž stojí, hlavne pánovi kostolníkovi, zástupcovi starostky, obecnému úradu a všetkým chlapom, ktorí sa veľmi snažia, aby sa zdravé veci kresťanstva v tejto dedine zachovali a rozvíjali. Veľmi veľká vďaka vám. Udržujte si toto veriace kresťanské spoločenstvo, ktoré dnes tak veľmi potrebujeme na to, aby sme žili dôstojne ako ľudia, ako bratia a sestry plní nádeje, lásky a radosti v každej udalosti a etape nášho života,” poďakoval dekan po posvätení dobrovoľníkom.

-vv (zdroj: Bananský hlásnik)-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972