Connect with us

Aktuality

Nové Mesto nad Váhom: Z podpálenia bytovky obvinili dvoch recidivistov

Published

on

Novomestskí kriminalisti objasnili požiar bytovky v Novom Meste nad Váhom, ku ktorému došlo vo štvrtok 21. mája.

Zo zločinu všeobecné ohrozenie v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci vyšetrovateľ obvinil 39-ročného Ladislava z okr. Nové Mesto nad Váhom a taktiež vzniesol obvinenie 46-ročnému Novomešťanovi Vladimírovi zo zločinu všeobecné ohrozenie v súbehu s prečinom poškodzovanie cudzej veci spáchaného formou návodu a formou pomoci. Obaja nie sú pre políciu neznámi. Sú 8- a 11-krát súdne trestaní.

Advertisement
Hello GPT

„Jeden z obvinených vo večerných hodinách mal porozlievať benzín pred jeden z bytov a následne zapáliť. Vzniknutý požiar zachvátil vchodové dvere bytu a zariadenie bytu v blízkosti vchodových dverí. Taktiež došlo k zadymeniu ostatných spoločných častí bytového domu. Požiar si vyžiadal okamžitý zásah hasičov a následnú evakuáciu 19 obyvateľov obytného domu, nakoľko bol bezprostredne ohrozený ich život, zdravie a majetok. Pri požiari sa našťastie nik z evakuovaných osôb, ani žiaden obyvateľ bytovky nezranil. Zranenie s doteraz neurčenou dobou liečenia utrpel muž, ktorý mal požiar založiť,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Poškodenému mužovi vznikla požiarom na dverách, nábytku a oblečení škoda asi 1000 eur. Škoda na bytovom dome a spoločných priestoroch nebola zatiaľ vyčíslená.

Advertisement
Hello GPT

Novomestskí policajti dvojicu, ktorá mala požiar na svedomí, v krátkom čase vypátrali a zadržali. Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli obaja obvinení z hore uvedených skutkov.

Zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články