Zdravé, chemicky neošetrené jablká, dopestované v školských sadoch Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch budú po včerajšku aj dnes vystavovať a ponúkať na ochutnanie pedagógovia a študenti dnes od 14,00 do 18,00 popoludní v obchodnom centre  Aupark. Ochutnať budete môcť tradičné i novšie odrody jabĺk, ale aj jablkovú šťavu či domáce koláčiky a dozviete sa tiež novinky o škole.

IMG_7791„V našom pomologickom sade pestujeme až okolo 60 odrôd,“ vysvetľuje pedagogička Hyacinta Michalková. Návštevníci mohli v piatok ochutnať napríklad Jonagold, Gala, klasické Golden delicious, Rubinolu ale aj drobné „čerešničky“ Jablone mnohokvetej a na stole vynikali medzi zelenými či červenými jabĺčkami i historické žlté dule či hnedé mišpule. Študenti ponúkali tiež čerstvú jablkovú šťavu a chutné domáce jablkové koláčiky, ako aj letáčiky s informáciami o škole. Výstavu a ochutnávku dopĺňali tiež inšpiratívne jesenné aranžmány.

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7787Dozvedeli sme sa tiež, že medzi odrody, ktoré si nevyžadujú postrek patria podľa H. Michalkovej napríklad Rubinola či Melodia, odolné voči chrastavitosti. Naopak na starostlivosť sú citlivé obľúbené zelené „Goldeny“. Odroda Melodia je vhodná aj pre diabetikov, pretože má nižší obsah cukru a viac kyselín a čoraz viac sa u nás presadzuje aj zimná odroda Fuji.

IMG_7795Ovocie, ktoré dopestovávajú aj študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v pomologických sadoch si môžu záujemcovia aj kúpiť v malej školskej predajni, ktorá je otvorená počas pracovných dní. „Sortiment je ale obmedzený, podľa toho, ako ovocie dozrieva,“ dopĺňa učiteľka.

-ad-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972