Pri nočnej búrke, ktorá sa prehnala západným Slovenskom a neobišla ani Piešťany a okolie mali hasiči plné ruky práce. Najviac zásahov mali hasiči v Galante, keď museli riešiť až 14 prípadov. Hasiči v piešťanskom okrese riešili ráno ah situáciu so stromom, ktorý spadol na autobus v obci Banka.

„Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 07. 08. 2019 v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou celkom 28- krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante zasahovali spolu 14-krát (z hasičských staníc v Galante a Seredi),“ informoval Martin Krajčovič z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Hasiči z Piešťan a z Hlohovca museli riešiť podľa jeho slov štyri udalosti.

Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov z budov, motorových vozidiel, cestných a miestnych komunikácií. Celkom zasahovalo 102 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru kraja a bolo nasadených 34 ks hasičskej techniky.

Pomáhali aj dobrovoľní hasiči zasahovali z Moravian nad Váhom, Veľkého Orvišťa, Banky a Vrbového. 

Ráno riešili piešťanskí hasiči udalosť v obci Banka. Pri búrke tu na Odborárskej ulici v rekreačnej zóne spadol strom na autobus. Profesionálnym hasičom pri jeho odstraňovaní pomáhali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru z obce Banka. Dobrovoľní hasiči z Banky ráno odstraňovali tiež spadnutý strom na konci Dominovej aleje, pri technických objektoch Slovenských liečebných kúpeľov.

-th- Foto: Obec Banka/vv

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972