Polícia obvinila muža, ktorý ako nevodič spôsobil dopravnú nehodu a navyše sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol. Po nehode ho zadržal majiteľ auta, do ktorého narazil. K nehode došlo v piatok 7. októbra krátko pred polnocou v obci Drahovce. 34-ročný vodič z Vrbového sedel za volantom auta Renault Scenic a smeroval od Bratislavskej ulici k železničnému podchodu. S autom prešiel do protismeru a prednou časťou auta vzápätí narazil do odstaveného BMW 320 coupe. 23-ročný majiteľ práve stál pri aute a spolu s dievčinou pristúpili k vodičovi auta. Ten im oznámil, že ide privolať políciu, vystúpil a dal sa pred nimi na útek.

Asi po 500 metroch ho mladý muž obmedzil na osobnej slobode a odovzdal privolanej policajnej hliadke. Policajti ho vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške na alkohol. 34-ročný muž odmietol nielen dychovú skúšku, ale aj odber krvi. Policajti ho preto zadržali a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dvaja svedkovia dosvedčili, že muž vozidlo naozaj riadil a spôsobil im nehodou škodu približne za 1000 eur. Lustráciou policajti navyše zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. V takzvanom super rýchlom konaní ho policajti obvinili a spis predložili na rozhodnutie o vine a treste prokurátorovi a sudcovi. V zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Pri cúvaní narazil do 75-ročnej chodkyne

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v piatok 7. októbra o 15.00 h v obci Veľké Kostoľany. 22-ročný vodič z tejto obce cúval pred obecným úradom. Pravdepodobne si nevšimol chodkyňu, ktorá išla po chodníku, vedľa bicykla. V dôsledku kontaktu s autom 75-ročná žena spadla na zem a utrpela tržnú ranu na hlave. Mladý vodič pravdepodobne porušil ustanovenia zákona o cúvaní, z ktorého vyplýva, že vodič nesmie pri cúvaní ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky a ak to vyžadujú okolnosti, je povinný zaistiť bezpečné cúvanie pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby. Polícia pripomína, že opatrnosti za volantom nikdy nie je dosť a na jazdu autom sa treba sústrediť v každom okamihu.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972